Człowiek z Villa Tevere. Rzymskie lata św. Josemarii Escrivy

Człowiek z Villa Tevere. Rzymskie lata św. Josemarii Escrivy
Nasza cena: 79.99 zł

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 3-4 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48- zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Kuźnia [wyd. kieszonkowe]
Kuźnia [wyd. kieszonkowe]
Św. Josemaria Escriva
13.99
Zwyczajna praca, nadzwyczajna łaska. Moja duchowa droga z Opus Dei
Rozmowy z prałatem Escrivą. Kochać Kościół
Bruzda
Bruzda
Św. Josemaria Escriva
24.99
Święty Josemaria Escriva. Historia pewnego marzenia
 Pełny opis książki Człowiek z Villa Tevere. Rzymskie lata św. Josemarii Escrivy:

"Człowiek z Villa Tevere" to portret założyciela Opus Dei z drugiej połowy jego życia. Św. Josemaria Escrivà mieszkał w Villa Tevere, rzymskiej siedzibie Opus Dei, od 1946 roku aż do śmierci w 1975 roku. Okres ten obfitował w ważne wydarzenia, które Pilar Urbano dogłębnie przedstawia: relacje Josemarii z kolejnymi papieżami (Piusem XII, Janem XXIII i Pawłem VI), realizację misji założycielskiej, czas Soboru Watykańskiego II, przygotowania do ekspansji Opus Dei na całym świecie, sposób formowania duchowych dzieci Josemarii Escrivy. Poznajemy również nieznane szczegóły zwykłych dni św. Josemarii, wypełnionych wytężoną pracą i chwil odpoczynku. Widzimy, jak przeżywał choroby i przygotowywał się do śmierci.

Przesłanie Escrivy rozpoczęło cichą rewolucję w Kościele. Zwykle wokół wielkich postaci i instytucji przez nich założonych nie brakuje kontrowersji. Pilar Urbano, jak przystało na rasowego dziennikarza, bada dokumenty, listy notatki, rozmawia z dziesiątkami naocznych świadków i przemierza miejsca, w których toczyło się codzienne życie założyciela Opus Dei. Nie interesuje ją legenda, szuka człowieka z krwi i kości, który zmaga się ze swoją życiową misją.


Zamów tę książkę teraz!Oprawa: twarda
Liczba stron: 552
Wydawnictwo: Bernardinum
Wydanie: Pelplin 2009
ISBN: 978-83-7380-739-6Opinie naszych Klientów o książce Człowiek z Villa Tevere. Rzymskie lata św. Josemarii Escrivy:

5 gwiazdki Wspaniała książka
Francesco
To była pasonująca lektura.Mimo, że już z innych publikacji znałem św. Escrive to ta książka pokazała mi jego prawdiwą postać człowieka wielkiego a przy tym niezmiernie pokornego, ubogiego, prawdziwego świętego. Książka napisana przez hiszpańską dziennikarkę śledczą dogłębnie pokazuje kim był \"Człowiek z Villa Tereve\". Polecam wszystkim, którzy nie w pełni są przekonani do założyciela \"Opus Dei\" - do takich osób sam się zaliczałem.Dzisiaj przyznam, że zarwałem noc i skończyłem czytać o 3.30 nad ranem, ale nie żałuję, warto było. Polecam z całego serca


5 gwiazdki umocnienie
Ilona Nowak
Książka bardzo dobrze napisana , nie za ciężka a pełna informacji zarówno o założycielu Św. J. Escrivie , jak i nade wszystko o duchowości Dzieła. Czyta się , jak powieść a nie jest to powieść, czyta się jak duchowe rozważania a nie są to rozważania , zapisy budzą w czytelniku refleksję i rozważanie różnych myśli i powiedzeń , zachowań . Czytanie budzi radość , energię , zdyscyplinowanie, napawa dobrem, optymizmem , akceptacją. Można odnaleźć bardzo konkretne wskazówki co do postępowania na co dzień i do pracy ze sobą. Budzi wiarę, nadzieję a i miłość. Polecam naprawdę warto. Szczególnie gdy żyjesz w świecie i masz pełno zajęć i mnóstwo obowiązków.

Zobacz też:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Zgodnie z obietnicą, przesyłam opinię nt. zamówionych książek. Otóż, byłam b. mile zaskoczona tym, że książki tak szybko dotarły do mnie do domu. Prawdą jest, że nie od razu je odebrałam, ale miałam awizo, na podstawie którego mogłam odebrać na poczcie. Zostałam mile zaskoczona małym upominkiem w postaci zakładki. Bardzo prosty, a jednocześnie szalenie praktyczny pomysł. Czytanie lektury nie będzie czasem straconym. Te zamówione książki nie są ostatnimi, jakie zamówiłam.

Pozdrawiam,
Anna Laskowska


Dzisiaj otrzymałem zamówione książki, za które bardzo serdecznie dziękuję. Przesyłka została zrealizowana bardzo szybko. Chciałbym pogratulować Państwu profesjonalizmu, solidności i ludzkiej uczciwości. Życzę wielu sukcesów i jak najwięcej klientów, do których dołączam również ja.

Pozdrawiam serdecznie, ,
Andrzej Niczypor SJ

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl