Dobry „zły” liberalizm

Dobry „zły” liberalizm
Zajrzyj do książki
Nasza cena: 26.99 zł

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 3-4 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48- zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Najnowszy testament
Najnowszy testament
Stanisław Michalkiewicz
32.99
Teoria spiskowa
Teoria spiskowa
Stanisław Michalkiewicz
31.99
Studia nad żydofilią
Studia nad żydofilią
Stanisław Michalkiewicz
19.99
W przededniu końca świata
W przededniu końca świata
Stanisław Michalkiewicz
19.99
Antypolonizm. Rozmowy o nienawiści wobec Polaków
Antypolonizm. Rozmowy o nienawiści wobec Polaków
Tomasz Sommer, Stanisław Michalkiewicz
39.99
Protector Traditorum
Protector Traditorum
Stanisław Michalkiewicz
29.99
 Pełny opis książki Dobry „zły” liberalizm:

Dzięki lekturze tej książki poznasz filozoficzne podstawy liberalizmu i zrozumiesz dlaczego błędem jest utożsamienie liberałów z moralnością niższych lotów. Dowiesz się również dlaczego liberalizm musi być budowany na konserwatywnych podstawach.

Czytając książkę Stanisława Michalkiewicza poszerzysz znacznie swoją wiedzę na temat sprawiedliwości w ustroju socjalistycznym i liberalizmie, poznasz odpowiedź na pytanie, jakie kompetencje powinna mieć władza państwowa i zrozumiesz, dlaczego trójpodział władz powinien być niezwykle wyrazisty.

Będziesz miał także okazję przemyśleć inne ważne problemy, takie jak racjonalne argumenty przeciw aborcji (bez odwoływania się do Objawienia), dowiesz się, dlaczego naturalnym skutkiem przymusu ubezpieczeniowego są próby legalizowania eutanazji oraz czy kara śmierci jest dobrym rozwiązaniem, czy jej wprowadzenie jest słuszne i wychodzi na dobre.

Podczas lektury tej książki zapoznasz się także z bardzo konkretnymi możliwościami uzdrowienia naszego państwa poprzez dobrze pojętą prywatyzację i ograniczenie wszechwładzy urzędniczej oraz wyeliminowanie problemu okradania obywateli przez państwo.


Zamów tę książkę teraz!Oprawa: miękka
Liczba stron: 190
Wydawnictwo: von Borowiecky
Wydanie: Warszawa 2012
ISBN: 978-83-60748-32-9Opinie naszych Klientów o książce Dobry „zły” liberalizm:

5 gwiazdki Bogaty kraj biednych ludzi
Przemysław Szuplak
Kiedy usłyszałem, że Polacy w setkach tysięcy uciekają do Irlandii, wyobrażałem sobie ten kraj gdzie są \"szklane domy\", a ludzie używają sztuców ze złota. Przebywam teraz w Irlandii. Odniosłem wrażenie, że połowa Irlandczyków utrzymuje się ze sprzedaży wełny i steków. Na czym polega \"cud\" gospodarczy Irlandii? Czemu tutaj ludzie mają pracę, a w Polsce jej nie ma? Na te pytania można znaleźć w książce Pana Michalkiewicza. Książkę przeczytałem niedawno, aby uzupełnić pewne braki, jednak Pana Michalkewicza śledzę już od wielu lat. Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem książki, to może najpierw obejrzeć przemówienia Pana Michalkiewicza, które są dostępne na Youtube. Jeżeli ktoś myśli, że socjalizm jest chrześcijański, bo przecież darmowe leczenie i edukacja są \"sprawiedliwe społeczne\", to koniecznie musi kupić tę książkę. Mam nadzieję, że Pan Michalkiewicz poruszy jeszcze raz te kwestie w telewizji TRWAM, bo wielu widzów (moja babcia) wciąż myśli w kategorii \"sprawiedliwości społecznej\". Państwo zabiera mi 70% pieniędzy. Pamiętajmy, że poza podatkami bezpośrednimi są także pośrednie np. opodatkowane hipermarkety podnoszą ceny swoich produktów. No ale skończyłem darmowe studia, prawda? Warto przeczytać, co na ten temat myśli Pan Michalkiewicz.


5 gwiazdki bardzo dobra książka
Jarek
każdy powinien przeczytać tę książkę, polecam lekturę pana Michalkiewicza każdemu


5 gwiazdki Lektura obowiązkowa!
Artur Woźniak
Ze względu na zakłamanie i zmieszanie pojęć w prasie, radiu i telewizji, należy przeczytać tę książkę. Człowiek dowiaduje zupełnie innego poglądu na sprawy życia codziennego. Autor to klasa sama w sobie!


5 gwiazdki Stanisław Michalkiewicz - Dobry \"zły\" liberalizm
Jakub Łuczak
Swego rodzaju manifest konserwatywno - liberalny. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto poszukuje pewnych prawd i stara się lepiej poznać i zrozumieć świat. Pan Stanisław ma niezwykłą zdolność pisania o rzeczach trudnych w sposób przystępny dla kogoś, kto nie ma na danej płaszczyźnie specjalistycznego przygotowania, w sposób niezwykle logiczny, a zarazem szalenie dowcipny.


5 gwiazdki Nowoczesny konserwatyzm
Pioter Świder
Książka bardzo dobrze opisuje podstawy współczesnego konserwatyzmu, który jak się okazuje nie jest wiele wart bez przymiotnika \"liberalny\".


5 gwiazdki Maksimum treści
Krzysztof Matyszczak
Książka pisana językiem przyswajalnym dla każdego. Dająca sporo do myślenia pomimo niewielkich rozmiarów. Dzięki ciekawym przykładom zawartym w książce, jeszcze lepiej można zrozumieć problematykę jaką porusza autor


5 gwiazdki
Rewelacyjne eseje pokazują gigantyczny chaos pojęciowy w dziedzinie prawa i polityki jaki serwują nam władcy mediów i uniwersytetów tego świata.


5 gwiazdki rewelacja
Marcin Gotfryd
Godna polecenia jako lektura dla studentow nauk spolecznych. Nie bedac zbyt uwaznym obserwatorem sfery spoleczno- gospodarczej, polegam na trafnych wnioskach madrych analitykow, do ktorych zalicza sie pan Michalkiewicz.


5 gwiazdki Dobry \"zły\" liberalizm
Przemysław Ch.
Książka p. Michalkiewicza, żeby nie przedłużać wypowiedzi, fenomenalna, polecam każdemu wolnościowcowi. Co do przesyłki - bardzo sprawna i szybka. Pozdrawiam !


5 gwiazdki Świetna książka
Michał Michałek
Ta książka powinna stać się pozycją obowiązkową dla każdego człowieka myślącego w sposób prawicowy. Pan Michalkiewicz w mistrzowski sposób wykłada swoim czytelnikom główne założenia, którymi kierują się konserwatywni liberałowie.


5 gwiazdki Świetna pozycja
Tomasz Kędzierski
Pan Stanisław w zrozumiały i trafny sposób wyjaśnia czym tak naprawdę jest liberalizm, którego definicja w naszym \"nieszczęśliwym kraju\" tak dalece odbiega od tej oryginalnej. Świetne argumentacja i przykłady, wysoka klasa, jak zwykle w przypadku tego autora.


5 gwiazdki Michalkiewicz
Wszystko, co Pan Stanisław Michalkiewicz napisze, jest warte przeczytania i przemyślenia.


5 gwiazdki Gorąco polecam \"Dobry \"zły\" liberalizm\".
Jacek Bystrzycki
Książka Stanisława Michalkiewicza to po prostu elementarz każdego konserwatywnego liberała. Mnogość przykładów i poglądów wynikających po prostu z logicznej dedukcji, skłania do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków. Pozycja przede wszystkim dla \"początkujących\" konserwatystów, ale cenne uwagi znajdą tu nawet dobrze zaznajomieni z tematem.


5 gwiazdki Doskonała!
Bartek Matyjasik
Doskonała pozycja! W bardzo interesujący i przystępny sposób pokazuje, jak powinny wyglądać zdrowe państwo.


5 gwiazdki Polecam
Zygmaunt Hofman
Książka w przejrzysty sposób wyjaśnia pojecie liberalizmu, na kilku płaszczyznach pojęciowych. Ułatwia poruszanie się we współczesnych realiach polityki i w relacjach społecznych. Polecam zdecydowanie jako lekturę obowiązkową !


5 gwiazdki To jedna z nich...
Jarek
...to jedna z tych książek, które zmieniają postrzeganie świata!!!! :)


5 gwiazdki Bardzo miły gest
Konrad Kloch
Transakcja przebiegła szybko, bardzo sprawnie. Miłym zaskoczeniem była gratisowa zakładka do książki. A w samej książce karteczka z odręcznym napisem \"Miłej lektury\". Wielki pozytyw!


5 gwiazdki Moja opinia
Zbigniew Puszkarski
W mojej ocenie to sztandarowa pozycja tego autora, która w przystepny i ciekawy sposób calkowicie odmienny niż to czyną media glównego (mętnego) nurtu wprowadza czytelnika w problemy współczesnej Polski. Czytałem ją z wielką przyjemnoścą i w całości podzielam opine i spostrzeżenia pana Michalkiewicza może dlatego, że jestem sympatykiem konserwatywnych liberalów.


5 gwiazdki To książka dla każdego, kto cokolwiek myśli.
Paweł G.
Książkę tę powinni przeczytać nie tyle zwolennicy konserwatywnego-liberalizmu, ile bardziej ludzie wątpiący w takie rozwiązania, czy też ich nie znający. Krótko, zwięźle i w samo sedno problemu z zachowaniem obiektywizmu. Dla każdego liberała w klasycznym tego słowa znaczeniu, lektura obowiązkowa.


5 gwiazdki Najlepsza książka roku
Marcin Grzechulski
Po raz kolejny Pan Michalkiewicz przedstawił prosto trudne zagadnienie. Oglądając TV nie można zrozumieć i uporządkować sobie niezrozumiałych faktów, a tu proszę, jedna książka i rozumiem jak działa system wyborczy, czego nie bać się prywatnych szkół i szpitali. No i te dykteryjki, np. skąd pochodzi słowo żołnierz (soldier). 150 stron, a czyta się w tydzień w autobusie. Chcę więcej takich książek!


5 gwiazdki Polecam gorąco
Halina Wilk
Stanisław Michalkiewicz pisze o rzeczach ważnych, wręcz fundamentalnych, w sposób tak klarowny i logiczny, że każdy, kto przeczyta te książkę, nie może nie zostać konserwatywnym liberałem. Ja mam takie poglądy od zawsze, ale dzięki lekturze tej książki zyskałam gotowe argumenty nie do odparcia w dyskusjach z ewentualnymi oponentami. Jest to pozycja do ustawicznego czytania, powracania do jej fragmentów. Napisana piękną polszczyzną, tak charakterystyczną dla autora.


5 gwiazdki Polecam
Tomasz Ciepliński
Dzięki książce zdobyłem wiele cennych i oryginalnych argumentów w dyskusjach z przyjaciółmi.. warto.


5 gwiazdki Polecam
Krzysztof Jabłoński
Książka bardzo ciekawa. Pokazuje czym tak na prawdę jest liberalizm. Porusza tematy wolności i sprawiedliwości (także odpowiedzialności). Współcześni pseudo-liberałowie kojarzeni są z zwolennikami wolności od pasa w dół i braku odpowiedzialności za swoje czyny. Autor wyjaśnia jak wygląda prawdziwe oblicze liberalizmu. Moim zdaniem jest to dobra alternatywa dla naszego przesiąkniętego socjalizmem państwa. Poza tym w książce znajduje się wiele smaczków i ciekawych historii dających mocno do myślenia. Wszystko przystępnie podane. :) Szczerze polecam. :)


5 gwiazdki Opinia do: \"Dobry \"zły\" Liberalizm\"
Nie ważne
Książka napisana bardzo przystępnym językiem, mimo ogromu porusznych zagadnień. Autor porusza sprawy szkolnictwa czy prawa a także pisze o początkach cywilizacji i kładzie fundamenty do dalszej dyskusji o konserwatyźmie. Moim skromnym zdaniem jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich nie tylko zainteresowanych ruchem prawicowym w polsce. Na pewno zasługuje ona na bardzo dobrą ocenę.


5 gwiazdki Polecam!
Paweł Soroka
Książka świetnie przedstawia ideę konserwatywnego liberalizmu na tle różnych aspektów życia obywateli i funkcjonowania państwa. Książka napisana przejrzyście i jasno, polecam ;)


5 gwiazdki pozycja obowiązkowa
Dariusz Wittbrodt
Autor w prosty i przytępny sposób opisuje mechanizmy funkcjonowania współczesnego państwa \"demokratycznego\" ukazując jego absurdy. Jednocześnie opierając się na logicznych argumentach rysuje alternatywne możliwości ułożenia stosunków między państwem a jednostką w myśl zasad konserwatywnego liberalizmu. Podsumowując świetna książka, ciekawa i zmuszająca do refleksji nad przyszłością Polski i całej Europy.


4 gwiazdki przyczyna/skutek
Paweł Lis
wnikliwa analiza wszelkiego zła dotykającego współcześnie cywilizację chrześcijanską


4 gwiazdki polecam :-)
Michał Świerczewski
Dobra książka - polecam. Obala wiele mitów na temat liberalizmu. Każdy kto interesuje się polityką i gospodarką powinien obowiązkowo ją przeczytać.


5 gwiazdki Wszystkim, którzy mają bałagan w głowie bardzo polecam
Beata Labak
Książkę przeczytałam jednym tchem, choć należę do czytelników nie wyrobionych, stroniących od polityki. Ujrzałam obraz świata w nowej odsłonie, zdumiona jak bardzo był u mnie zafałszowany przez szkołę i media. Polecam wszystkim, którzy mają podobny bałagan w głowie.


5 gwiazdki Polecam
henius
dobrze napisana ksiazka, zrozumiale itp. polecam.


5 gwiazdki
Książka świetnie tłumacząca podstawy konserwatywnego liberalizmu. Polecam


5 gwiazdki liberalizm w pigułce
Mateusz
Wnikliwy opis ideologii liberalizmu ze szczegółowym opisem wartości na których jest oparty, oraz zdefiniowanie poszczególnych elementów tych wartości z uwzględnieniem ich pierwotnego znaczenia. Wszystko poparte logiczną argumentacją w przestępny i przejrzysty sposób. Polecam


5 gwiazdki Cenię logikę i styl pana Michalkiewicza
Borysewicz Małgorzata
To bardzo dobra książka napisana w sposób najbardziej zrozumiały - jak to tylko możliwe. Uważam , że powinna stanowić obowiązkową lekturę szkolną bowiem daje możliwość wyboru oraz tłumaczy wiele pojęć, z którymi stykamy się na co dzień i tak naprawdę wielu z nich po prostu nie rozumiemy albo mamy niedokładne o nich pojęcie lub nawet całkiem błędne. Takie pozycje powinno się szeroko propagować bo społeczeństwo należy wyedukować, żeby mogło świadomie dokonywac wyborów. To wg mnie bardzo dobra pozycja książkowa.


5 gwiazdki Rewelacja!
Damian K.
Doskonała książka. W prosty i przejrzysty sposób opisuje czym jest liberalizm. Dostarcza rewelacyjnych argumentów na obronę tej idei. A wszystko to podane w charakterystyczny dla Michalkiewicza sposób. Pozycja OBOWIĄZKOWA dla każdego!


5 gwiazdki Książka jest świetna
Radosław Zawrotniak
Świetny autor.


5 gwiazdki Polecam
Łukasz Da
Polecam wszystkim zwolennikom wolnego rynku . Świetna książka


5 gwiazdki Bardzo dobra pozycja
Halina Wilk
"Dobry "zły" liberalizm" jest książką, która pozwoliła mi uporządkować i wzbogacić moją wiedzę na temat tego, czym jest liberalizm i idee wolnościowe. Napisana staranną polszczyzną, tak znamienną dla pana Michalkiewicza. Gorąco polecam każdemu, kto nie boi się myśleć.


5 gwiazdki Dobry "zly" liberalizm - odklamanie zaklamania
Damian Kozyra
Ksiazka zawiera zbior esejow o tematyce ekonomiczno-spoleczno-politycznej. Czyta sie ja przyjemnie i szybko; Michalkiewicz w bardzo prosty i przystepny sposob wyjasnia pewne mechanizmy napedzajace gospodarke i finanse, a poniewaz tezy wyglaszane przez autora cechuja sie polotem, to sprawia, ze ksiazka nie staje sie nudna.


5 gwiazdki Jeżeli uwazasz się za patriotę - to koniecznie przeczytaj!
Przemysław Marzyński
Ta pozycja uświadamia czytającemu w jakim Państwie powinnismy żyć! Dla mnie jest to drogowkaz do przekazywania wszystkim znajomym, że może byc po prostu normalnie w naszym kraju tylko trzeba wysiłku na samodzielne myślenie. Polecam ją każdemu kto chce zrozumieć idee konserwatywnego liberalizmu, wolności jednostki, odpowiedzialności i praworządności


5 gwiazdki Zwięzła, konkretna, oczywista
Grzegorz Owsianka
Książka Pana Stanisława Michalkiewicza traktuje o sprawach oczywistych i jest napisana w sposób przejrzysty.Książka ta to skarbnica żelaznej logiki wobec pokrętnych i zamazanych fałszerstw przedstawianych jako prawdy.Najśmieszniejsze (a zarazem najgroźniejsze),że spraw prostych i prawd oczywistych tak wielu nie potrafi zrozumieć. Chwalimy się często, że żyjemy w czasach wiedzy, nauki i logiki. A tymczasem logika tak wielu ma tyle wspólnego z wiedzą co nauka z wróżbami.Dlatego warto sięgnąć po tę książkę aby zrozumieć,że warto szukać i trwać przy prawdach nieprzejednanie oczywistych...i starych jak świat. PS. Dziękuję księgarni Tolle.pl za tak szybką przesyłkę tej pozycji oraz miły prezent - zakładkę magnetyczną. Byłem również zdziwiony rzetelnością informowania o stanie zamówienia oraz listem dołączonym do książki.Po prostu - pełen profesjonalizm.


5 gwiazdki
Marek Kisły
Książka Stanisława Michalkiewicza jest niezwykle zwięzłym wykładem na temat liberalizmu i chociaż opisane tam poglądy były mi już znane -to jednak zachwyciła mnie zwięzłość i jasność wywodu autora. Można sie z autorem w kilku punktach nie zgadzać, ale książka jako całość jest logiczna i spójna.


5 gwiazdki Genialne!
Kamil Święcicki
Genialna książka - swoisty "podręcznik" liberalizmu konserwatywnego. Cieszę sie, że ją kupiłem, bo wreszcie ktoś wyjaśnił wszystkie wątpliwości, jakie miałem względem doktryny liberalnej. Autor tylko potwierdził moje wcześniejsze przekonanie, że jest to najlepsza "metoda" na politykę. Po jej lekturze poważnie zastanawiam sie nad aktywnym zaangażowaniem się w budowę ustroju opartego na tych zasadach. To chyba najlepsza rekomendacja...

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Stanisław Michalkiewicz:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Jestem bardzo zadowolony z państwa usług:) naprawdę, podoba mi sie wasz serwis... zwłaszcza wasze hasło 'tolle et lege'... i odnoszę wrażenie że faktycznie polecacie 'dobre i wartościowe książki... nie czuje sie przytłoczony przez tysiące pozycji na podobny temat..., ale faktycznie widzę pozycje które znam lub polecają mi moi znajomi... System realizacji zamówienia też mi sie podoba (że moglem zobaczyć, że zamówienie się już kompletuje, co mnie uspokoiło. Myślę ze u Państwa będę kontynuował kolejne zakupy:)i będę polecał znajomym..

serdecznie pozdrawiam,
Piotr Demiańczuk


Witam serdecznie! Chciałam poinformować, że przesyłka dotarła szybko. Jestem bardzo zadowolona z możliwości zakupów w Państwa Księgarni. Można zapoznąć się z wieloma wartościowymi publikacjami a zakupy przez internet oszczędzają dużo czasu.

Pozdrawiam,
Teresa Miroszewska-Sobańska

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl