Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie

Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie

Ta książka ma wyczerpany nakład, więc jest niedostępna w sprzedaży.
Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda
Święta Joanna Beretta Molla
Święta Joanna Beretta Molla
Piotr Molla, Elio Guerriero
18.99
Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie
Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie
O. Adam Szustak OP, Robert Friedrich
32.99
Brat Albert. Inspiracje
Brat Albert. Inspiracje
Bp Grzegorz Ryś
19.99
Bulla Misericordiae Vultus Ojca Świętego Franciszka o nadzwyczajnym jubileuszu miłosierdzia
Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość
Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość
Ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka
34.99
 Pełny opis książki Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie:

Książka pełna cudów! Można ją nazwać "summą miłosierdzia". Tom I - Każda dusza to inny świat - przedstawia przede wszystkim św. Faustynę, jej osobistą, mistyczną przygodę z Bożym miłosierdziem a także jej dramatyczne zmagania z ludzką małością, kościelną podejrzliwością i z cierpieniem. Tom II - Dziurawy kajak - to wielogłosowa opowieść o dzieciach marnotrawnych, które przeszły przez rozmaite życiowe pustynie i ruiny, by dotrzeć do "ziemi obiecanej" - do źródła miłosierdzia.

Jan Grzegorczyk (ur. 1959) - pisarz, publicysta, tłumacz, autor scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych. Wydał między innymi: Niebo dla akrobaty, Góra albo jak wyżebrać niebo i człowieka, Ryba to znaczy Chrystus. Wielkim powodzeniem cieszą się jego powieści o księdzu Groserze pomyślane jako trylogia. Do tej pory ukazały się Adieu oraz Trufle.

Grzegorczyk sięga po tematy najtrudniejsze i tworzy z nich książki popularne. Bliska jest mu myśl Rene Chataubriande'a: "Pisz tekst religijny tak, aby młodzieniec-niedowiarek chonął go jak gorszącą powieść".

Ta książka mną zawładnęła. Opowieść Jana Grzegorczyka jest pełna cudów. Ale przecież nie wyssał ich z palca. Zastanawiam się, jak to zrobił, że historie, które zwykle padają łupem teologów lub kościelnych historyków, opisał tak, że czyta się je z zapartym tchem. Z jednej strony teologia i mistyka, z drugiej biografia świętych, która nie jest lukrowaną hagiografią, a wreszcie zakrawająca na kryminał historia konfliktów po ludzku nierozwiązywalnych.

Myślę, że aby te "faustynowe" historie przybliżyć dzisiejszemu czytelnikowi, trzeba było właśnie jego wrażliwości, ale i sceptycyzmu. Napisał je z miłością, a jednocześnie tam, gdzie trzeba było, z humorem i dystansem. I znakami zapytania.

Jan Góra OP


Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: W drodze
Wydanie: Poznań 0
ISBN: 978-83-7033-591-5Opinie naszych Klientów o książce Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie:

5 gwiazdki Niezwykła książka
Magda Jóźwiak
Przeczytałam tę książkę w ciągu chyba półtorej doby. Nie mogłam się oderwać. Wspaniała i poruszająca lektura. Po raz kolejny odkryłam dzięki niej prawdę o skarbie, którym jest Boże Miłosierdzie i przesłanie s. Faustyny. Zachwyciły mnie opowiedziane tam historie. szczególnie zapamiętałam tę, gdzie któregoś dnia siostry zobaczyły jak ich dziurawy kaja przemieszca sie na czterech nogach... Dwóch chłopaczków zabrało im bez pozwolenia kajak z ogrodu. Jedna z siostrzyczek wybiegła za nimi ze słowami "Daruję wam ten kajak." I wytłumaczyła później swej współsiostrze, że nie chciała, by chłopcy mieli grzech. Warto było tę książkę przeczytać choćby dla tej historii. A z siostrami muszę się skontaktować i podziękować im osobiście za takie świadectwo życia Bożym Miłosierdziem.


5 gwiazdki warto...
Anna Ratajczak
Komu z nas nie potrzeba Miłosierdzia Bożego?... Zachęcam do przeczytania powyższej pozycji jako zachętę do powierzenia się Miłosiernemu Bogu. Książka napisana lekkim, przystępnym językiem i stąd polecam ją każdemu.


5 gwiazdki super książka
Maria Kubicka Gówny
Długo czekałam aby zdobyć kolejną książkę J. Grzegorczyka ale było warto. Dobrze się czyta, interesująca, warto ztrzymać się i zstanowić nad swoim zyciem, zaciekawia dlszym ciągiem.


5 gwiazdki
Anna Garus
Książka niezwykła, odbrązawiająca i demitologizująca postaci siostry Faustyny i ks. Michała Sopoćki, przez co jest tym bardziej prawdziwa i niezwykła:). Polecam każdemu zwłaszcza opowieści o ludzkich bardzo zawikłanych losach i właśnie Bożym miłosierdziu.

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Jan Grzegorczyk:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko, z czego jestem zadowolona. Ponieważ pracuję wśród młodzieży, dłuższy już czas nosiłam się z zamiarem zakupu tych właśnie książek, aby w sposób bardziej kompetentny móc odpowiedzieć na ich zainteresowania. Zakładka - jest naprawdę świetnym prezentem, dziękuję.

Pozdrawiam i życzę sukcesu,
Felicja Pająk


Witam serdecznie:) Tak przesyłka dotarła w ekspresowym tempie. Na prawdę bardzo się ucieszyłem, jestem pełen podziwu i widzę że jesteście Państwo profesjonalistami w swojej dziedzinie:) Bardzo się cieszę że znalazłem taką księgarnię. Na pewno nie raz do was wrócę:)

Tomasz Pielak

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl