Ethos pracy w doktrynie i praktyce Opus Dei

Ethos pracy w doktrynie i praktyce Opus Dei

Ta książka jest tymczasowo niedostępna w naszej księgarni.


Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Kuźnia [wyd. kieszonkowe]
Kuźnia [wyd. kieszonkowe]
Św. Josemaria Escriva
13.99
Zwyczajna praca, nadzwyczajna łaska. Moja duchowa droga z Opus Dei
Rozmowy z prałatem Escrivą. Kochać Kościół
Bruzda
Bruzda
Św. Josemaria Escriva
24.99
Człowiek z Villa Tevere. Rzymskie lata św. Josemarii Escrivy
Święty Josemaria Escriva. Historia pewnego marzenia
 Pełny opis książki Ethos pracy w doktrynie i praktyce Opus Dei:

Praca Jana Domaradzkiego doskonale wypełnia lukę w socjologicznych badaniach nad Opus Dei, ruchami religijnymi i ich rolą dla zmiany społecznej. Koncentrując się na socjologicznej interpretacji. Autor umiejętnie pokazuje Opus Dei także z perspektywy psychologicznej, etycznej i teologicznej.

Cel pracy, tj. rekonstrukcja ethosu pracy w doktrynie i praktyce Opus Dei, obejmujący nie tylko charakterystykę tego ruchu religijnego, ale i ukazanie miejsca i roli wybranych form religii we współczesnym świecie, został zrealizowany w nader kompetentny, jasny i rzetelny sposób.

Autor z powodzeniem stawia także czoła stereotypom dotyczącym Opus Dei. Przy braku tego typu publikacji na polskim rynku praca Domaradzkiego stanowi istotny wkład w zakres badań na tą organizacją. Atutem recenzowanej pracy jest również to, że Autor daleki jest i od apologii, i od niesprawiedliwej krytyki.


Oprawa: miękka
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Nomos
Wydanie: Kraków 2010
ISBN: 978-83-7688-011-2Opinie naszych Klientów o książce Ethos pracy w doktrynie i praktyce Opus Dei:

5 gwiazdki książka warta trudu przeczytania
Opracowanie jest naukowe, stąd pewną trudnością może być w odbiorze hermetyczny język, jakim jest napisana. Niemniej warto podjąć wysiłek i przeczytać. Książka bardzo mi pomogła zrozumieć fenomen Opus Dei zwłaszcza od strony socjologicznej. Autor wykonał tytaniczną pracę, o czym świadczy kilkaset pozycji piśmiennictwa. Świetny jest fragment o historii Hiszpanii w tamtym czasie, syntetycznie napisany dający pojęcie o szerokim kontekście powstania Opus Dei.

Zobacz też:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Pragnę podziękować za przesylkę. Jest mi niezmiernie milo, gdyż książeczka jest z autografem Jana Pawla II, wzruszylam się przeogromnie. Również bardzo się cieszę z upominku - magnetycznej zakladki - bardzo praktycznej. Super "wynalazek".

Dziękuję serdecznie,
Ela Nucińska-Poręba


Słuchajcie książkowe mole!
Najlepsza jest księgarnia Tolle :)

Wspaniała księgarnia! Najprzyjemniejsza obsługa klienta pod słońcem! W wielu księgarniach można spotkać się z przyjazną obsługą, ale tylko tu odczujesz, że jest to szczera postawa pracowników chętnych do pomocy..

Pozdrawiam,
Krzysztof Bordon

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl