Jezus z Judenfeldu

Jezus z Judenfeldu

Ta książka jest tymczasowo niedostępna w naszej księgarni.


Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Matecznik
Matecznik
Agnieszka Grzelak
29.00 28.99
Kochankowie z oddziału intensywnej terapii
Kochankowie z oddziału intensywnej terapii
Ks. Mariusz Bernyś
25.00 24.99
Adieu. Przypadki księdza Grosera [miękka oprawa]
Trufle. Nowe przypadki księdza Grosera [miękka oprawa]
Most przeznaczenia
Most przeznaczenia
Francine Rivers
44.99
Twoja dusza była perłą
Twoja dusza była perłą
Zbigniew Minda
29.99
 Pełny opis książki Jezus z Judenfeldu:

Jest rok 1995. Ksiądz Wacław - bohater bestsellerowej trylogii Przypadki księdza Grosera - jedzie rowerem przez Alpy do Rzymu na wezwanie Jana Pawła II. Wypadek w górach wrzuca go na parafię protestancką w miasteczku Judenfeld.

Niespodziewanie odsłaniają się przed nim tajemnice, nie tylko przeszłości. Natrafia na historię człowieka, który w swoim życiu był esesmanem i odegrał rolę Jezusa…


Oprawa: twarda
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: 2012
ISBN: 978-83-7785-130-2Opinie naszych Klientów o książce Jezus z Judenfeldu:

5 gwiazdki Zadziwiający powrót ks. Grosera
Elżbieta Romaniak
Grzegorczyk zarzekał się, że nie napisze już 4 tomu \" Przypadków księdza Grosera\", jedynie opowiadania z różnych etapów jego życia. I mimo próśb czytelników o kontynuację trylogii, trwał w swoim uporze mówiąc, że liczba 3 należy do ulubionych przez Boga. W e-mailu do pisarza, napisał także minister Władysław Stasiak:\" Polska czeka na kolejnego księdza Grosera\". I szczęśliwie doczekała się, a znakomity prozaik tłumacząc się ze swej niekonsekwencji, powołuje się na swego mistrza R.Brandstaettera. To on powiedział, że jego \" historia była pasmem cudów i niekonsekwencji, które paradoksalnie są naszym bogactwem\". Tym samym, stały się również bogactwem narracji tej kontrowersyjnej emocjonalnie i intelektualnie lektury. Fabuła powieści cofa się w czasie przed okres opisany w trylogii. Z głównym bohaterem, inteligentnym księdzem Wacławem, zachwycającym miłośnikiem piękna, trafiamy do Austrii. Jest rok 1995, ks. Groser wybiera się w samotną pielgrzymkę rowerową do Rzymu, na zaproszenie JP2. W połowie drogi, ulega wypadkowi. Ze szpitala w uroczej, górskiej miejscowości zwanej Judenfeld, z nogą w gipsie, zostaje zaproszony w gościnę do parafii protestanckiej, katolickiego księdza, Mateusza Konopiuka a\'la Szwejk, który \" wszystko, co mówił oprawiał w uśmiech\". W Judenfeldzie, ksiądz Wacław przeżywa swoistą przygodę życia- zdumiewającą. Nie raz, doznaje lekkiego szoku i wstrzymuje się z ripostą ( \" Nie potrafił trwać z kimś w konflikcie\"), kiedy zderza się z odmienną rzeczywistością. Poznaje lokalną społeczność, między innymi: poczciwego tchórza, Manfreda, świątobliwą jędzę, Heidrun Untertan, czy Karin, która \" Kochała Polaków i księży\". Zapoznaje się z burzliwą historią parafii - kroniką wstydliwych dziejów o nazistowskim pochodzeniu. Co charakterystyczne, trudna, kontrowersyjna tematyka przedstawiona została w sposób lekki z pewną dozą humoru. Spory głównych bohaterów w czasoprzestrzeni ewangelicko-katolickiej z kwestią otwartości naszego czcigodnego Rodaka JP2, uczą pokory i przełamywania siebie. Są lekcją historii i religii jednocześnie! Na koniec, trzeba wspomnieć jeszcze o fascynującym miejscu w Austrii - będącej rajem wodnym w Europie - a mianowicie o najpiękniejszym, trzykskadowym wodospadzie w obliczu, którego nasz bohater miał \" poczucie nacierającego, miłującego Ojca\". Bardzo dobra, niezwyczajna i niecodzienna lektura - polecam! Zresztą, sam Autor jest jej doskonałą rekomendacją:-))

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Jan Grzegorczyk:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Tak, przesyłka dotarła i w 101% spełnia moje oczekiwania :-)). Dziękuję za zainteresowanie. Jak dla mnie liczy się pierwsze wrażenie po wejściu na jakąkolwiek witrynę. W przypadku księgarni Tolle.pl budowa sklepu on-line sprawiła, że chce się tam wrócić. Jest przejrzyście, funkcjonalnie i po prostu ładnie. Szybkość wysyłki, zapakowanie paczki i przede wszystkim zawartość - oceniam na 10 w skali... 10. Zawsze, gdy spotykam się z profesjonalnym podejściem do klienta, wspaniałym produktem i funkcjonalną witryną - finalizuję transakcję tymi słowami: Idealna transakcja, która rysuje zadowolenie na twarzy, a w umysle swiadomosc dobrze wydanych pieniedzy. W przypadku Tolle.pl słowa cisną się na usta ze zdwojoną siłą. Brawo! Nie każdy ma tak profesjonalne podjeście do e-biznesu.

Pozdrowienia,
Konrad Greń


Witam serdecznie!
Tak, przesyłka dotarła i to bardzo szybko (zadziwiajace i godne pochwały). Czuję się jakby ktoś o mnie zadbał:)
Ps.Fajna zakładeczka

Pozdrawiam,
Ewa Arciszewska

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl