Jezus z Judenfeldu

Jezus z Judenfeldu
Nasza cena: 35.99 zł

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 4-5 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48- zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Kochankowie z oddziału intensywnej terapii
Kochankowie z oddziału intensywnej terapii
Ks. Mariusz Bernyś
25.00 24.99
Adieu. Przypadki księdza Grosera [miękka oprawa]
Trufle. Nowe przypadki księdza Grosera [miękka oprawa]
Most przeznaczenia
Most przeznaczenia
Francine Rivers
44.99
Szofar zabrzmiał
Szofar zabrzmiał
Francine Rivers
44.00 43.99
Pomimo wszystko
Pomimo wszystko
Karen Kingsbury
29.99
 Pełny opis książki Jezus z Judenfeldu:

Jest rok 1995. Ksiądz Wacław - bohater bestsellerowej trylogii Przypadki księdza Grosera - jedzie rowerem przez Alpy do Rzymu na wezwanie Jana Pawła II. Wypadek w górach wrzuca go na parafię protestancką w miasteczku Judenfeld.

Niespodziewanie odsłaniają się przed nim tajemnice, nie tylko przeszłości. Natrafia na historię człowieka, który w swoim życiu był esesmanem i odegrał rolę Jezusa…


Zamów tę książkę teraz!Oprawa: twarda
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: 2012
ISBN: 978-83-7785-130-2Opinie naszych Klientów o książce Jezus z Judenfeldu:

5 gwiazdki Zadziwiający powrót ks. Grosera
Elżbieta Romaniak
Grzegorczyk zarzekał się, że nie napisze już 4 tomu \" Przypadków księdza Grosera\", jedynie opowiadania z różnych etapów jego życia. I mimo próśb czytelników o kontynuację trylogii, trwał w swoim uporze mówiąc, że liczba 3 należy do ulubionych przez Boga. W e-mailu do pisarza, napisał także minister Władysław Stasiak:\" Polska czeka na kolejnego księdza Grosera\". I szczęśliwie doczekała się, a znakomity prozaik tłumacząc się ze swej niekonsekwencji, powołuje się na swego mistrza R.Brandstaettera. To on powiedział, że jego \" historia była pasmem cudów i niekonsekwencji, które paradoksalnie są naszym bogactwem\". Tym samym, stały się również bogactwem narracji tej kontrowersyjnej emocjonalnie i intelektualnie lektury. Fabuła powieści cofa się w czasie przed okres opisany w trylogii. Z głównym bohaterem, inteligentnym księdzem Wacławem, zachwycającym miłośnikiem piękna, trafiamy do Austrii. Jest rok 1995, ks. Groser wybiera się w samotną pielgrzymkę rowerową do Rzymu, na zaproszenie JP2. W połowie drogi, ulega wypadkowi. Ze szpitala w uroczej, górskiej miejscowości zwanej Judenfeld, z nogą w gipsie, zostaje zaproszony w gościnę do parafii protestanckiej, katolickiego księdza, Mateusza Konopiuka a\'la Szwejk, który \" wszystko, co mówił oprawiał w uśmiech\". W Judenfeldzie, ksiądz Wacław przeżywa swoistą przygodę życia- zdumiewającą. Nie raz, doznaje lekkiego szoku i wstrzymuje się z ripostą ( \" Nie potrafił trwać z kimś w konflikcie\"), kiedy zderza się z odmienną rzeczywistością. Poznaje lokalną społeczność, między innymi: poczciwego tchórza, Manfreda, świątobliwą jędzę, Heidrun Untertan, czy Karin, która \" Kochała Polaków i księży\". Zapoznaje się z burzliwą historią parafii - kroniką wstydliwych dziejów o nazistowskim pochodzeniu. Co charakterystyczne, trudna, kontrowersyjna tematyka przedstawiona została w sposób lekki z pewną dozą humoru. Spory głównych bohaterów w czasoprzestrzeni ewangelicko-katolickiej z kwestią otwartości naszego czcigodnego Rodaka JP2, uczą pokory i przełamywania siebie. Są lekcją historii i religii jednocześnie! Na koniec, trzeba wspomnieć jeszcze o fascynującym miejscu w Austrii - będącej rajem wodnym w Europie - a mianowicie o najpiękniejszym, trzykskadowym wodospadzie w obliczu, którego nasz bohater miał \" poczucie nacierającego, miłującego Ojca\". Bardzo dobra, niezwyczajna i niecodzienna lektura - polecam! Zresztą, sam Autor jest jej doskonałą rekomendacją:-))

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Jan Grzegorczyk:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Dzień dobry, przesyłka dotarła. W bardzo dobrym stanie i niezwykle szybko. Jestem bardzo mile zaskoczona Waszym zaintersowaniem klientem. To ogromny "+" dla Was. Bardzo dobrze, że wysyłacie meile z zapytaniami. Przesyłka w pełni spełniła moje oczekiwania, a nawet więcej. Dostałam niespodziankę - zakładkę. Super! Przyznam szczerze, że Wasza Księgarnia naprawdę mi się podoba i po prostu jest na ... 6! Serdecznie gratuluję takiej organizacji. Z taką troską o klienta jak u Was nie spotkałam się nigdzie, więc na pewno nie omieszkam jeszcze skorzystać z Waszych usług. Co do zamówionych pozycji, to również jestem zadowolona. Moja książka bardzo mi pomaga. Dziękuję serdecznie.

Pozdrawiam i życzę wielu twórczych dni oraz kreatywnych pomysłów,
Justyna Lisińska


KOCHANI dziękuje serdecznie, książki p.Pulkiowskiego dotarły cało, zdrowo i expresowo, znowu mam "coś" dla moich milusińskich, czyli dla młodzieży, którą uczę. Staram się uczyć ich myśleć, wybierać, szukać - CZYTAĆ - to trudne zadanie ale z wami jest łatwiej! Wiem, że u Was nie znajdę makulatury ale rzeczywiście książki "warte mojego/ich czasu". Dziękuje, przepraszam za opóźnienia z mojej strony, niech Boże błogosławieństwo umacnia Was w szlachetnej pracy upowszechniania DOBREJ KSIążKI.

S.Borgiasza

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl