Kazania radiowe. Tom 2 [2003-2009]

Kazania radiowe. Tom 2 [2003-2009]
Zajrzyj do książki

Ta książka jest tymczasowo niedostępna w naszej księgarni.


Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Prostytutka idzie do nieba
Prostytutka idzie do nieba
Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski
29.99
Przyjaciele Boga
Przyjaciele Boga
Św. Josemaria Escriva
24.99
Orzech na ambonie cz. I
Orzech na ambonie cz. I
Ks. Stanisław Orzechowski, ks. Aleksander Radecki
33.99
Kup tego byka
Kup tego byka
Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski
24.99
Orzech na ambonie cz. II
Orzech na ambonie cz. II
Ks. Stanisław Orzechowski, ks. Aleksander Radecki
33.99
Kazanie espresso. Krótkie, mocne, stawia na nogi. Rok A
 Pełny opis książki Kazania radiowe. Tom 2 [2003-2009]:

Na jego kazaniach zawsze są tłumy. Ludzie ustawiają się w “kolejki”, aby posłuchać jego rekolekcji. Konferencje na mp3 robią olbrzymią furorę w internecie, a książki sprzedają się jak “ciepłe bułeczki”.

O kim mowa? Oczywiście o ks. Piotrze Pawlukiewiczu!

Być może nie miałeś okazji słuchać kazań ks. Pawlukiewicza, które wygłaszał w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Nic straconego! Mamy dla Ciebie drugi zbiór homilii, które zostały wygłoszone w latach 2003-2009. Niniejszy tom jest kontynuacją Kazań radiowych 1992-2002.

W tych homiliach odnajdziesz wiele cennych wskazówek dotyczących Ewangelii i swojego życia. Każde kazanie zawiera w sobie jakiś element osobistego świadectwa, jest odbiciem duchowych przeżyć ich autora.

Niniejsze kazania pomogą Ci przetrwać trudne chwile. Pozwolą Ci zastanowić się nad własnym życiem. Poprzez swoje kazania ksiądz Pawlukiewicz chce dotrzeć do ludzi niewierzących i “wierzących niepraktykujących”. I udaje mu się to osiągnąć, bo przychodzą na nie nawet niewierzący!

Sięgnij po tę książkę i zapoznaj się z homiliami ks. Pawlukiewicza oraz czerp z nich inspirację na każdy dzień.

Sięgnij także po pierwszy tom Kazań radiowych ks. Piotra Pawlukiewicza.


Oprawa: miękka
Liczba stron: 278
Wydawnictwo: Liberton
Wydanie: Warszawa 2011
ISBN: 978-83-910699-9-8Opinie naszych Klientów o książce Kazania radiowe. Tom 2 [2003-2009]:

5 gwiazdki Super książka
Izabela Wolszczak
Ksiądz Pawlukiewicz jak zwykle w swoich wypowiedziach w prosty i ciekawy sposób wyjaśnia sprawy związane z naszym życiem codziennym w odniesieniu do wiary. Przytacza mnóstwo historii wziętych z życia, z obserwacji, z własnego doświadczenia i często w sposób humorystyczny pokazuje nam nasze zachowania oraz cechy charakteru, przyzwyczajenia. Na pewno warto tę książkę przeczytać, również można komuś dać w prezencie. Ja kupiłam ją mojej mamie.


5 gwiazdki Homilie, których nie da się już wysłuchać
Jan Koprowski
Słucham Homilii księdza Pawlukiewicza od \"gimbusa\" i zawsze żałowałem, że nie te dostępne w internecie zaczynają się dopiero w 2005. Dzięki tej książce mogę nadrobić braki w mp3jkach. Każda homilia jest poprzedzona fragmentami Pisma Świętego. Zamierzam każdego dnia czytać fragmenty z Pisma Świętego i Homilię do nich - na głos. Wierzę, że to mnie bardzo ubogaci i przyniesie owoce.


5 gwiazdki Zaciekawienie!
Le Do
Daje głębsze spojrzenie na problemy i pytania dotyczące naszego dnia obecnego z nawiązaniem do historii, nauk kościoła i uwarunkowań społecznych. Krótko SUPER.


5 gwiazdki Pawlukiewicz
Jerzy Jamontt
Co tu komentować Pawlukiewicza?! Pycha i rozkosz (intelektualna) w kratkę!


5 gwiazdki
Ewa Studzińska
Gorąco polecam - patrz: moja opinia do tomu 1.


5 gwiazdki polecam!
Ania FS
dużo ważnych i mądrych słów na każdy dzień ; polecam ta lektura bardzo wciąga


5 gwiazdki pozytywna
Jolanta Jóźwiak
Piękna, poruszająca książka. Cieszę się , że mogę do niej sięgać zawsze , kiedy potrzebuje słów wsparcia.


5 gwiazdki super pozycja godna zatrzymania i przeczytania
Marzena
Polecam wszystkim bez względu na wiek treść zawarta w kazaniach jest niekiedy odpowiedzią albo podpowiedzią na dręczące nas sprawy ks Piotr jest osobą wyjątkową ,która potrafi poruszyć serce każdego,to w jego słowach jest tyle ciepła i prawdy ,jest to osoba która miłuje BOGA i ludzi. Polecam.


5 gwiazdki transakcja zrealizowana
Ewa
dziękuję za ekspresową przesyłkę


5 gwiazdki polecam
WK
Książka warta polecenia. Porusza bardzo współczesne problemy z punktu widzenia przytomnego i mądrego księdza. Daje do myślenia i zostawia dobry ślad. Książka dla każdego!


5 gwiazdki Słowa do Ciebie
Dorota
To nie jest książka którą czyta się w jeden wieczór od pierwszej do ostatniej strony, bo każdy rozdział ZMUSZA do refleksji nad własnym życiem. Nie ma tu \"gadania na czas\", zbędnych słów.


5 gwiazdki Najpiękniejsze kazania
Ewelina Pleszew
Książki autorstwa księdza Piotra są wartościowe. Wszystkie bez wyjątku. Są to najlepsze kazania/nauki jakie słyszałam/czytałam. Jeżeli ktoś stoi przed wyborem, którą z książek księdza Piotra nabyć to polecam kazania radiowe, ponieważ znajduje się tam wiele myśli i anegdot z pozostałych książek Znakomita większość księży z których posługi mogłam korzystać kompletnie nie umie przebić się swoim nauczaniem do „współczesnego człowieka”. (najczęściej mówią wyniośle, archaicznym językiem, ze śmiertelną powagą, nudzą i straszną). Ksiądz Pawlukiewicz potrafi znakomicie przełożyć głęboką teologię na prosty język, podejmuje trud przełożenia słowa Bożego na dzisiejsze realia, odwoływania się do codziennych doświadczeń, do codziennych sytuacji, czytając „Go” ma się wrażenie: On mówi do mnie/o mnie, W prosty sposób porusza serca i młodych i starszych. Nauki tego księdza odpowiadają na wiele pytań, ubogacają duchowo i głęboko zapadają w pamięć Ksiądz Piotr językiem łatwym i z humorem opowiada o rzeczach ważnych i pięknych. Ksiądz Piotr potrafi nas zainteresować, zauroczyć Jezusem. Gdy się przeczyta dwa zdania jest się niesamowicie ciekawym trzeciego, a jak się przeczyta ostatnie zdanie, to odczuwa się żal, że to już koniec. Nauki tego księdza dotykają duszy i sumienia. Czuję się autentyczną radość, wielką nadzieję i miłość Jezusa do nas, co jakiś czas nauki te wyciskają łzę, gdy dociera do nas jak słabi jesteśmy. Ksiądz nie potępia, a jedynie wskazuje nasze wady, grzechy, błędne myślenie i proponuje drogę Pana. To nie są książki, które stoją na półce. Do nich się często wraca. Warto przed przeczytanie książek zapoznać się (jeśli nie osobiście to chociaż poprzez materiał audio-wizualny- dostępny w Internecie z osobą tego wybitnego kapłana, ponieważ wszystko inne: gesty, tembr, ton głosu dodatkowo wzmacniają przekaz). Czytając później książkę „słyszymy” jak ewangelizuje nas ksiądz Piotr. Z poczuciem humoru, zrozumieniem, spokojem. Jedyne czego żałuje czytając książki księdza Piotra, to fakt, że takich księży jest tak mało. Gorąco polecam - jednocześnie z pokorą chylę czoło przed prawdą, że to co dla mnie jest cenne i wartościowe, wcale nie musi być wartościowe dla Ciebie. Każdy jest inny, możesz więc potrzebować innych bodźców i innych nauk w drodze do świętości i do miłowania Pana całym sercem. Aczkolwiek nie spotkałam jeszcze opinii, że kogoś ksiądz Pawlukiewicz „rozczarował”.


5 gwiazdki Gorąco Polecam!
Dominika Wrocławska
Moja opinia do tej książki jest taka sama co do tomu 1. Gorąco Polecam książkę ks. Pawlukiewicza. Bardzo spodobała mi się forma tej książki. Opowiadania księdza są oparte na faktach z Jego życia i nie tylko. Fragmenty z Biblii trafnie uzasadnione i wyjaśnione w prosty sposób. Szybko człowiek który czyta tą książkę zaczyna robić swój rachunek sumienia. Zaczyna dostrzegać rzeczy dobre,godne poklasku oraz błędne, karygodne.


5 gwiazdki Lek na zło tego świata
Agata Kowalewska
Książka ks. Pawlukiewicza to książka pełna życiowej mądrości , wciągająca, pobudzająca do refleksji ,jego słowa otulają ciepłem i zrozumieniem serce każdego kto zacznie ją czytać.


5 gwiazdki kazdy musi to miec
BARBARA DRYL
Ksiazka jest napisana banalnie prostym jezykiem,jest skierowana do wszystkich jak i młodszych i dla starszych.Kazdy znajdzie tu cos dla siebie i innych by móc dalej glosic dobre słowo a nawet znajdzie wiele odpowiedzi na rozne trudne pytania.Jest w niej wiele przykladów z zycia, napisana jest nawet z humorem-jak kazda ksiazka ksiedza Pawlukiewicza.Nawet najbardziej trudny z pozoru temat staje sie łatwym i przezroczyscie przedstawionym na podstawie przykładów.Wszystkie ksiazki ksiedza Pawlukiewicza , ktore przeczytałam do tej pory opisuje tym samym komentarzem-a mam zamiar przeczytac wszystkie jakie sie ukażą.Sa godne polecenia.Warto posiadac w swojej biblioteczce domowej własnie takie lektury.Jesli miałabym ocenic to stawiam najwyzsza note.


5 gwiazdki Przepis na szczęście
Angela Rajman
Kupiłam aż 3 egzemplarze tej książki, aby obdarować nią bnajbliższe mi osoby. Znam kazania księdza Pawlukiewicza, od lat. Wielokrotnie pisałam do Warszawy listy z prośbą o przesłanie maszynopisów tych kazań. Mam je. A tu proszę, komplet w jednej książce. Te kazania uporządkowały moje życie i dodały mi sił. Dziękuję księże Piotrze. :)


5 gwiazdki Ewangelia w życiu
Anna Nowak
Przeczytane \"Kazania radiowe Tom 2\" są skierowane zarówno do osoby młodej bardzo, jak i tej bardziej już doświadczonej życiowo. Ksiądz w swych wypowiedziach na temat przytoczonego fragmentu Ewangelii często odnosi się do życia i problemów człowieka, który żyje teraz i tu na ziemi. Często nakreśla i wskazuje na treść \"zaszytą\" w przytoczonym fragmencie i w niezwykle mądry i zwarty sposób podejmuje próbę omówienia, jakie mogły być motywy takiego czy innego zachowania samego Jezusa, czy też osób, które były w danym miejscu i czasie przy Nim. Bardzo polecam książkę, gdyż treści w niej zawarte są wartościowe w dłuższej perspektywie, a także zawsze warto do niej sięgnąć.


5 gwiazdki
Anna
Przeczytałam wszystkie książki ks. Pawlukiewicza oprócz: \"Po co bierzmowanie?\" i \"Aleksander Fedorowicz po prostu ksiądz\" i wszystkie z czystym sumieniem serdecznie polecam.


5 gwiazdki WARTO!!
Julka
Książka warta polecenia;) Jest napisana w sposób zrozumiały dla każdego. Poza tym książkę te można czytać \"ratami\" w zależności od okresu liturgicznego. Jest bardzo pomocna przy rozważaniu Pisma Świętego. Kazania ks. Piotra są balsamem dla duszy;)!!Myślę, że każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie!


5 gwiazdki polecam..
Dorota
Jestem w trakcie czytania, poniewaz ksiazka jest czytana przez kilka osob naraz, co mowi juz..samo za siebie ;). Polecam , jak wszystkie ksiazki ks. Piotra. To kaplan na \'\'nasze czasy\'\'. Wspanialy prezent.


5 gwiazdki pozytywna
Halina Ponczkowska
Polecam


5 gwiazdki Jestem zadowolona
Małgorzata Gładkiewicz
Słucham kazań ks. Piotra dlatego książka jest tylko dopełnieniem i możliwością zaglądania do treści kazań kiedy chcę. Zaraziłam moich bliskich do słuchania kazań a tym samym czytania , bo kupiłam ją na prezent urodzinowy czy imieninowy.


5 gwiazdki pozytywna
Ewa Żebrowska
Ksiązka niesamowicie zmieniająca sposób myślenia o prozaicznych - wydawałoby się - sprawach. Grzech, który wynika z 10 przykazań wcale nie musi być dokładnie wypisany w dekalogu. Z ks. Pawlukiewiczem interpretacja wygląda zupełnie inaczej niż na początku. Gorąco polecam


5 gwiazdki ,, Droga,Prawda i Życie ,,
Halina Gustafiak
Czytam, słucham ks. Pawlukiewicza i dziękuję Mu za to ,że jest. Kazań tych warto słuchać, otwierają,rozszerzają nowe drogi,które ułatwiają rozumienie Boga, Chrystusa.Drogi te prowadzą do coraz głębszego kontaktu z Bogiem.Powoli odkrywany świat Boga, staje się cudowny, prawdziwy,zrozumiały. Zgadzam się w pełni z głoszonymi kazaniami. Są to prawdziwe prawdy.


5 gwiazdki Kazania Radiowe tom 2
Ela L
Ksiadz Piotr nie zawodzi, jak zawsze bardzo dobre i ciagle ...o nas


5 gwiazdki bardzo dobra
paweł pawelec
Książka bardzo dobra


5 gwiazdki
Aga
Madrosc w slowie, coz tu wiecej mowic. Goraco polecam!


5 gwiazdki
Barbara Obrochta
Powiem tylko tyle- kocham ,,TRACIĆ CZAS\'\' na lekturze wspaniałych kazań ks.Pawlukiewicza. Autorytet- to słowo, które dziś praktycznie w życiu człowieka nie istnieje. Ja taki autorytet już mam. Jest nim ks.Piotr i jego słowo !


5 gwiazdki kazania
Bozena Skalska
dla kazdego milosnika mysli ks. Piotra Pawlukiewicza, do korzystania w zaleznosci od kalendarza , dodatkowo do przemyslenia na dana niedziele


5 gwiazdki Kazania księdza Piotra
Alina Augustyn
co tu komentować ? Każdy kto choć raz posłuchał księdza Piotra zapisuje się na subskrybcję jego kazań :). A ze lubię czytać to z przyjemnością jeszcze je sobie przypomnę w wersji książkowej :). Polecam bardzo. :)


5 gwiazdki Pozytywna
joanna magdalińska
Bardzo dobrze czyta sie tę książkę, podobnie jak kazań wygłaszanych przez ks. Pawlukiewicza.Jeśli ktoś nie ma możliwości posłuchać kazań, książka z powodzeniem mu to zastąpi ale pod warunkiem, że ktoś kiedyś miał już okazję posłuchać księdza " na żywo" lub w internecie.


5 gwiazdki the best
adam
godne polecenia ksiazka i szybkosc zamowienia


5 gwiazdki Polecam...
J.M.
..szczególnie. Ja czytam codziennie jedno kazanie...pomagają mi zgłębiać tajemnice naszej wiary.


5 gwiazdki Polecam
Tomek
Bardzo ciekawa pozycja.


5 gwiazdki Mądra i dająca do myślenia
Edyta
Ks. Piotr jak zwykle zachwyca mądrości. Księdza Pawlukiewicza nie tylko dobrze się go słucha ale i czyta. Świetny pomysł na kazania na papierze, można przemyśleć, wrócić, doczytać coś co najbardziej trafia w serce. Polecam, książka daje bardzo dużo do myślenia.


5 gwiazdki Kazania radiowe
ks.Paweł Romanowski
Po raz kolejny można otrzymać dobre, pełne realizmu kazania Ks. Pawlukiewicza. mogą całkiem śmiało posłużyć jako baza i kopalnia myśli dla siebie oraz dla duszpasterzy-homiletów, którzy mogą zaczerpnąć wiele przemyśleń.


5 gwiazdki
ks. Waldemar Gula
spotkałem Autora i kilka razy słuchałem Jego przemówień, prelekcji i rozmów w telewizji. Uważam, ze warto sięgać do tych przemyśleń. Zmuszają do myślenia i refleksji.


5 gwiazdki Bardzo dobra książka
Emil
Świetny zbiór kazań jednego z najlepszych kaznodziei w Polsce. Prostota słowa w profesjonalnym wydaniu wyjaśnia nam tajniki naszej duchowości. Polecam


5 gwiazdki
Grzegorz Babiarz
Polecam księgarnię. Szybko i bezproblemowo.


5 gwiazdki Kazania księdza Piotra
Alina Augustyn
Kazań księdza Piotra słucham od dwóch lat. Bardzo mnie ucieszyła możliwość zapoznania się czy przypomnienia w formie książkowej.Treść jak wszystkie kazania - znakomita.Gorąco polecam wszystkim miłośnikom książek i ks. Piotra :)


5 gwiazdki XPiotr - bezcenny..:-)
Kazia
Polecam wszystkim, którzy zetknęli już się z Ks. Piotrem czy to poprzez jego kazania w kościele Św.Anny, audycje radiowe czy jego książki. Dla mnie najlepszy homiletyk w Polsce, który pokazuje mi drogę do Pana Boga i utwierdza mnie w tym, że chcę tą drogą chce iść. Ksiądz Piotr wspaniale daje liczne przykłady na to jak Pan Bóg jest na codzień obecny w naszym życiu i trzeba otworzyć tylko serce i oczy aby to dostrzec. Polecam!


5 gwiazdki : )
Krzysztof Pelc
Ksiądz Pawlukiewicz głosi homilie na bardzo wysokim poziomie (a jestem w tym temacie wymagającym). Każdy może to "sprawdzić" słuchając relacji radiowych Mszy św z Kościoła Św. Krzyża w Warszawie (niektóre niedziele, godz. 9.00, Pierwszy Program Polskiego Radia). A książka, to właśnie spisane te "zmuszające do myślenia" homilie.


5 gwiazdki zadowolony
janusz biskup
bardzo dzięki za wszytko bardzo


5 gwiazdki Kazania radiowe Tom 2 (2003-2009) (autor: Ks. Piotr Pawlukiewicz)
Krystian Kutyła
Wszystko bez jakichkolwiek problemów transakcja przebiegała wzorowo dziękuje i pozdrawiam


5 gwiazdki kazania radiowe ks. Piotra
kowalska
Zdecydowanie polecam tą książkę, która porusza ludzkie serce, pełna głębokich przemyśleń i refleksji. Czyli jak zawsze ks. Piotr w swoim żywiole. Dzieki Mu za to, niech dobry Bóg ma Go w Swojej Opiece.


5 gwiazdki POLECAM !!!
Elżbieta Małecka
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz nie wymaga reklamy! Wspaniałe kazania. Polecam wszystkim.


5 gwiazdki Kazania radiowe Tom 2 (2003-2009) (autor: Ks. Piotr Pawlukiewicz)
Jan Maciołek
Super


5 gwiazdki
Lidia Rachwał


5 gwiazdki
ks. Andrzej Ł.
Ks. Piotra Pawlukiewicza nie trzeba reklamować, a wydanie Jego kazań w formie książkowej, pozwala na głębszą refleksję wygłoszonych homilii, które można z wielką stanowczością zaliczyć do pereł ambony "naszych czasów". Gorąco polecam wszystkim, a szczególnie kapłanom!


5 gwiazdki Rewelacja
Patryk Olejnik
Rewelacja, jak zawsze w przypadku Ks. Pawlukiewicza


5 gwiazdki polecam
łukasz
Pozycje ks. Pawlukiewicza kupuję "w ciemno" Satysfakcja gwarantowana - nie inaczej jest tym razem. Gorąco polecam wszystkim spragnionym prostych a zarazem głębokich rozważań.


5 gwiazdki Fantastyczny
Sandro Barbieri
Ponieważ nie ma super, ekstra, luks w opcjach, napisałem bardzo dobra, ale tak naprawdę, brak mi słów, uwielbiam kazania Pawlukiewicza a ponieważ jestem księdzem korzystam z tych kazan cały czas.


5 gwiazdki Odkryj siebie na nowo.
Jeśli ktoś nie słuchał jeszcze kazań ks. Piotra Pawlukiewicza to powinien przynajmniej przeczytać jego przemyślenia, a później już nie potrzeba będzie żadnej zachęty.


5 gwiazdki rewelacja
Anna Sierocka
W pełni zgadzam się z opinią innych czytelników. Ks. Piotr jest znanym kaznodzieją, od dawna słucham jego kazań na internecie, a w miarę możliwości na żywo. Cieszę się, że te pozycje zostały wydane. Gorąco polecam wszystkim, a zwłaszcza tym , którzy jeszcze nie poznali ks. Piotra. Na pewno bardzo wartościowa lektura.


5 gwiazdki Kazania radiowe Tom 2 (2002-2009)
Od dawna poszukiwałem kazań Ks. Piotra Pawlukiewicza. Szanuje tego Kapłana, lubię słuchać jego kazań i sam bardzo często z nich korzystam przygotowując swoje homilie. Mam nadzieje że takich pozycji będzie więcej. Jestem także pełen uznania dla Księgarni Katolickiej Tolle.pl, za profesjonalizm a także szybką wysyłkę i miły kontakt. Dziękuje i do zobaczenia.

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Ks. Piotr Pawlukiewicz:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Przesyłka dotarła szybko i sprawnie. Dziękuję! Książki spełniają moje oczekiwania. Obecnie jestem w trakcie czytania, a w katechezie już wykorzystałem to co przeczytałem. Z dotychczasowej współpracy jestem bardzo zadowolony. podoba mi się pomysł z książkami elektronicznymi, które już otrzymałem i bardzo dziękuję.

Życzę powodzenia, wielu zadowolonych klientów oraz Szczęść Boże!,
ks. Bernard Grabowski


Książki bardzo mi się podobały, teraz czytają je przyjaciele. Z niecierpliwością czekam, aż będę mogła kolejny raz zrobić konkretne zakupy w waszej księgarni. Tyle wartości w jednym miejscu-moje gratulacje

Anna Skiba

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl