Encyklika Lumen fidei. Światło wiary

Encyklika Lumen fidei. Światło wiary
Cena rynkowa:6.00 zł
Nasza cena: 5.99 zł
Oszczędzasz:0.01 zł

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 6-7 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48- zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Największa jest Miłość. Ewangelizacyjny Katechizm Młodych
List Apostolski Porta Fidei
List Apostolski Porta Fidei
Benedykt XVI
5.99
Cztery Święte Znaki. W spotkaniu ze Świadkami Jehowy
Katechizm w pigułce
Katechizm w pigułce
Ks. Eugeniusz Burzyk
27.99
Aparecida. Jesteśmy uczniami i misjonarzami Jezusa Chrystusa
Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium
Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium
Papież Franciszek
6.99
 Pełny opis książki Encyklika Lumen fidei. Światło wiary:

Pierwsza encyklika Ojca Świętego Franciszka z komentarzem abp. Rina Fisichelli Przewodniczacego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Wiara w Boga żywego – największy skarb ludzkości jest przedmiotem rozważań pierwszej encykliki Ojca Świętego Franciszka. Wiarę postrzega on jako światło (łac. lumen), które oświeca drogę naszego życia.

Wydanie Edycji Świętego Pawła spośród innych wyróżnia się tym, że zawiera syntetyczny komenatez napisany przez ks. abp. Rina Fisichellę, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Wprowadzenie to zarysowuje kontekst powstania "Lumen fidei" oraz zwraca uwagę na najistotniejsze zagadnienia rozwinięte przez papieża Franciszka.

Encyklika została dodatkowo wzbogacona o indeksy (biblijny, autorów oraz dokumentów Kościelnych), które stanowią niezastąpioną pomoc w lekturze oraz głębszej analizie tekstu.

Papież w swoim pierwszym tej rangi dokumencie, niejako programowym, ukazuje katolikom sens wiary. Warto zauważyć, że prace nad nim rozpoczął jeszcze papież Benedykt XVI, a sama tematyka jest kontynuacją jego myśli i ostatnią częścią „trylogii” encyklik: o miłości ("Deus caritas est"), nadziei ("Spe salvi") i właśnie wierze ("Lumen fidei").

W pierwszym rozdziale ("Myśmy uwierzyli miłości") wiara ukazana jest w perspektywie dziedzictwa Starego Testamentu i nowości, jaką przyniosło dzieło zbawcze Chrystusa – Nowy Testament. Wiara rzeczywiście staje się bramą zbawienia.

W drugim ("Jeśli nie uwierzycie, nie zrozumiecie") papież odnosi wiarę do podstawowych wartości, takich jak prawda, miłość i poszukiwanie Boga.

W trzecim rozdziale ("Przekazuję wam to, co przyjąłem") Kościół, a w nim sakramenty i Dekalog ukazane są jako fundamenty wiary czystej, wiary w prawdziwego Boga.

W końcowym rozdziale ("Bóg przysposabia im miasto") wiara jawi się jako wartość w najwyższym stopniu kształtująca życie społeczne. Prawdziwa wiara jest światłem życia rodzinnego, pokoju społecznego oraz meandrów cierpienia i wszelkich niedogodności życia.


Zamów tę książkę teraz!Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Wydanie: Częstochowa 2013
ISBN: 978-83-7797-268-7Opinie naszych Klientów o książce Encyklika Lumen fidei. Światło wiary:Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Papież Franciszek:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Jestem bardzo zadowolona z książek. Macie bardzo ciekawe pozycje w swoich zasobach. Niektóre tytuły widziałam po raz pierwszy. Cieszę się, że można zawsze dowiedzieć się czegoś więcej na temat danej książki zanim dokonam zakupu. Uważam, że bardzo dobrze, że Wasza księgarnia rozpowszechnia literaturę tego typu. Oby dotarło do Was jak najwięcej ludzi, którzy chcą się dowiedzieć czegoś naprawdę wartościowego.

Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Juszczyk


Przesyłka dotarła w bardzo dobrym stanie i bardzo szybko, tak, że mogłam w Wielkim Tygodniu zapoznać się z wizją Męki Pańskiej wg K. Emmerlich. Dziękuję. W czasie swiąt, rodzina i przyjaciele "zapisali się" do wypożyczenia tej książki, jak skończę czytać! Przy okazji opowiedziałam im o Państwa księgarni i myślę, że w najbliższym czasie odwiedzą Państwa stronę internetową.

Serdecznie pozdrawiam,
Teresa Terczyńska

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl