Mandatum. To czyńcie na moją pamiątkę

Mandatum. To czyńcie na moją pamiątkę
Zajrzyj do książki
Cena rynkowa:11.90 zł
Nasza cena: 11.99 zł

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 3-4 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48- zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


O Mszy Świętej najprościej [mały format]
O Mszy Świętej najprościej [mały format]
Ks. Jerzy Stefański
2.49 1.87
21 sposobów modlitewnego uwielbienia. Przewodnik o Adoracji Eucharystycznej
Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej
Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej
Ks. Piotr Śliżewski
19.99
Moc codziennej Mszy Świętej
Moc codziennej Mszy Świętej
Bert Ghezzi
19.99
Moc słowa w liturgii
Moc słowa w liturgii
Scott Hahn
36.99
Uzdrowienie przez Eucharystię
Uzdrowienie przez Eucharystię
O. Robert De Grandis
29.00 28.99
 Pełny opis książki Mandatum. To czyńcie na moją pamiątkę:

Porywające rozważania nad znaczeniem Jezusowego wezwania "To czyńcie na moją pamiątkę", których punktem wyjścia jest wielkoczwartkowy obrzęd obmywania nóg, nazywany mandatum.

Autor pokazuje, że nie jest to nakaz celebrowania jakiegoś kolejnego religijnego rytuału przez kastę kapłanów, ale skierowane do każdego z chrześcijan wezwanie do stania się nowym człowiekiem. Człowiekiem, którego charakteryzować będzie postawa wyrażona może najpełniej w zaskakującym i szokującym dla uczniów geście Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy.

Jaka treść kryje się ostatecznie w wypowiedzianych przez Chrystusa słowach: "To czyńcie na moją pamiątkę"? Co to tak naprawdę znaczy? Czy chodzi jedynie o to, aby "odprawiać Mszę świętą", czy także o to, aby Eucharystia sprawiała w nas to, do czego została ustanowiona? Czy chodzi tylko o święte obrzędy? Jeśli tak, to dlaczego Jan w ogóle nie zamieścił opisu tego obrzędu - opisu ustanowienia Eucharystii?! Jak przeżył ten obrzęd Jezus i jak przeżyli go Jego uczniowie?

Przeczuwamy, że chodzi tu o coś więcej niż obrzęd. Tu chodzi o nowego człowieka. Eucharystia uzdalnia człowieka do przyjęcia nowej postawy względem bliźniego - postawy służby. Bez takiej przemiany - nie ma Eucharystii; nie ma pamiątki Pańskiej.

Fragment książki

Bp Grzegorz Ryś jest uznanym rekolekcjonistą, przewodniczącym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski, wykładowcą historii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, autorem kilku książek, m.in. wydanych w wydawnictwie Espe: Rut Moabitka. Krewna Boga, Ecce Homo i Brat Albert. Inspiracje.

Zamów tę książkę teraz!Oprawa: twarda
Liczba stron: 104
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2013
ISBN: 978-83-7482-592-4Opinie naszych Klientów o książce Mandatum. To czyńcie na moją pamiątkę:

5 gwiazdki super !!!
Anna złotnik
Polecam dla tych którzy chcą zglebić tajemnicę jaką w sobie zawiera umycie nóg uczniom przez naszego Zbawiciela .


5 gwiazdki Polecam!
Justyna
Doskonale pomaga przygotować się do owocnego przeżycia Triduum Wielkanocnego. Przede wszystkim opisuje i wyjaśnia obrzęd obmycia nóg ale nie tylko. Prosty język, bez zbędnej przesady. Na prawdę polecam z całego serca.


5 gwiazdki Mandatum
Anna
Mandatum Co tak naprawdę kryje się za obrzędem obmycia nóg często odbieranym jako jedna ze scen do odegrania w Wielki Czwartek, ‘jako pobożny teatr’? Oto biskup odgrywa to co Chrystus uczynił w czasie Ostatniej Wieczerzy. Autor zwraca uwagę, że liturgia to nie teatr, nie chodzi o to żeby coś odgrywać, na coś się gapić. Chodzi tu o coś więcej niż obrzęd. A o co? odpowiedź można znaleźć w tych rozważaniach. Ponadto uwagę zwraca realnie przedstawiona rola kapłana: ‘Kapłan może być ostatnim grzesznikiem, ale kiedy mówi: To jest ciało moje, to jest to ciało Chrystusa. Sakramenty nie są sprawowane na mocy tego że ich szafarz jest święty. Obrzęd obmycia nóg stanowi punkt wyjścia do dogłębnej interpretacji wezwania: ‘to czyńcie na moją pamiątkę’. Fragment: ‘Słowo ma moc oczyszczania,głęboko wnika w człowieka. Słowo przemienia. Jest potrzebne abyśmy zrozumieli znaki. Słowo trzeba nie tylko rozumieć ale i wypełniać: To czyńcie na moją pamiątkę.’ W książce można również znaleźć rozważania o roli Boga w życiu człowieka. Fragment: ’Starożytni chrześcijanie trwali na Eucharystii tak długo jak długo czas na to pozwalał, nie dlatego że byli pobożniejsi I chcieli więcej z siebie dać, oni mieli świadomość z tego ile zyskują. Człowiek który chce służyć Bogu ostatecznie odkryje że tak naprawdę to Bóg służy jemu. Bóg jest tym który od siebie wymaga znacznie więcej niż od nas. Abrahamowego syna oszczędził, a własnego nie.’


5 gwiazdki Bdb
Przemysław Sarna
Uwielbiam tą książkę (jak każdą książkę wielkiego autora jakim jest Ks. bp Grzegorz Ryś) Dla mnie,książka i jej rozważania, jej treść bardzo wartościowa !! , czyta się bardzo dobrze. Kupiłem już kilka książek bpa Rysia i wiem, że nigdy nie będę tego żałował !!

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Bp Grzegorz Ryś:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Dziękuję za otrzymana przesyłkę. Dotarła ona do mnie w bardzo dobrym stanie. Dziękują również za zakładki. Są one bardzo praktyczne ze względu na wielkość i możliwości zastosowania. Wasza księgarnia wysyłkowa przypadła mi od razu do gustu ze względu na wybór książek - faktycznie są to wartościowe pozycje. Mam nadzieję, że asortyment tematyczny zwiększy się w przyszłości.

Pozdrowienia,
Maria Prasałek


Witam, z przyjemnością odpowiadam, że jestem bardzo zadowolona z zakupionych książek. Przesyłka dotarła w bardzo krótkim czasie od złożenia zamówienia, co też czyni księgarnię bardziej atrakcyną i zachęca do współpracy.

Pozdrawiam serdecznie,
Mirosława Plewka

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl