Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów

Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów
Zajrzyj do książki
Nasza cena: 17.99 zł

Czas wysyłki
Dostępna od ręki. Wysyłamy w ciągu 24h

Uwaga! Tylko 1 egzemplarz w magazynie - zamów teraz!

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48- zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Kryzys sumienia
Kryzys sumienia
Raymond Franz
48.99
Nowe wyznania egzorcysty
Nowe wyznania egzorcysty
Ks. Gabriele Amorth
15.99
Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów
Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem
Egzorcyzm. Posługa Miłości
Egzorcyzm. Posługa Miłości
Ks. Michał Olszewski SCJ
14.99
Inny Jezus, inny Duch, inna Ewangelia
 Pełny opis książki Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów:

Drodzy Czytelnicy, z radością informujemy Was o wydaniu książki Davida A. Reeda, Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów.

Jest to już klasyczny podręcznik, który doskonale sprawdził się jako pomoc do prowadzenia rozmów ze Świadkami Jehowy. Jego ogromną zaletą jest praktyczne uporządkowanie, przejrzystość i jasność argumentacji biblijnej. M.in. cennym ułatwieniem dla czytelnika są indeksy – przedmiotowy i wersetowy, które pozwalają szybko znaleźć potrzebne informacje.

Autor, absolwent Uniwersytetu Harvarda, ma wielki dar zrozumiałego i przystępnego przedstawiania trudnych zagadnień. Jako były Świadek Jehowy, który nie utracił miłości do swych dawnych współwyznawców, uczciwie przedstawia ich wierzenia i motywy. Natomiast jako nawrócony chrześcijanin i doświadczony ekspert od sekt, klarownie ukazuje kontrast między prawowiernymi poglądami chrześcijańskimi a fałszywą argumentacją Towarzystwa Strażnica. Wskazuje też na powody, dla których tak trudno jest przebić się z prawdą do świadomości Świadków Jehowy. Przy końcu książki dzieli się swym osobistym, niezwykłym świadectwem nawrócenia.

Polskie wydanie tej pozycji zaopatrzono w pomocne przypisy, z których większość wskazuje na zmiany, jakie zaszły w doktrynie Świadków Jehowy od czasu wydania amerykańskiego oryginału książki Reeda.

Książka Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów jest jedynym zwięzłym i podręcznym przewodnikiem, który:

  • Zawiera bezpośrednie i trafne odpowiedzi na błędne interpretacje wersetów biblijnych
  • Pokazuje, jak wykorzystać te same wersety w prowadzeniu Świadków Jehowy do Chrystusa
  • Zawiera omówienie wersetów w porządku ksiąg biblijnych, stanowiąc tym samym pomocny i podręczny materiał, zbijający argumenty Strażnicy
  • Omawia wierzenia i historię Świadków Jehowy oraz zmiany, jakich dokonali w swojej wersji Biblii

David A. Reed w latach 1981 do 2000 wydawał Komentarze Przyjaciół, publikację na temat wierzeń Świadków Jehowy. Jest prezesem misji Gospel Truth Ministries, Inc. Reed napisał także Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów, którą planuje opublikować nasze wydawnictwo oraz inne książki na temat doktryn i praktyk Świadków Jehowy i Mormonów.


Zamów tę książkę teraz!Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
Wydawnictwo: KONCEPT Design
Wydanie: Osielsko 2008
ISBN: 978-83-924832-1-2Opinie naszych Klientów o książce Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów:

4 gwiazdki
Klaudek
Zamówiona książka dotarła bardzo szybko. Nie było żadnych problemów, wszystko klarowne i jasne. Książka bardzo dobra i warta polecenia jeżeli kogoś interesuje temat dialogu ze świadkami jehowy. Szczególnie polecam tę książkę osobom którym zależy na próbie nawrócenia świadka. Nie używał bym jej do walki ze świadkami. Powinna ona raczej służyć rozwojowi naszej wiedzy teologicznej aby wiedzieć jak wyprowadzić świadka z \"ciemnoty\" którą na siłę wtłacza mu strażnica.


5 gwiazdki Odpowiedzi Św. Jeh. Wg wersetów i Odpowiedz. Św. Jeh. w tematów
Bożena Nowak
Pozycje te zamawiam cyklicznie. Ponieważ jestem byłym SJ podarowuje je innym SJ aby otworzyły im się oczy. Rezultat zadowalający. Zamówię jeszcze.


5 gwiazdki
Bożena Nowak
Jeszcze nie zdążyłam przepracować całej książki. Tak jak i dwie kolejne które kupiłam. Ale są to naprawdę dobre pozycje. Wnioskuje to z tego, ze przejrzałam kilka najbardziej interesujących mnie tematów i wersetów. To one otworzyły mi oczy na \" prawdę\" jaka podają mi S J.


4 gwiazdki Książka spoko :-)
Jarek
Polecam tę książkę. Fajnie się ją czyta, prosto i zrozumiale napisana. Dużo ciekawych i ważnych wskazówek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam.


5 gwiazdki Książka godna polecenia
Joanna Kopacz
Książka przydatna. Nie trzeba szukać w Piśmie Świętym odpowiedzi na zarzuty Światków Jehowy, gdyż wszystko mamy w zasięgu ręki - zwięźle, rzeczowo i w sposób dostępny. Takiej pozycji szukałam od dawna. Nadmienię jeszcze, że obsługa księgarni solidna, godna zaufania. Dziękuję, że jesteście.


5 gwiazdki Ok
Marek Parol
Ok.


5 gwiazdki B. Dobra
Mariusz Nowakowski
Książka jest naprawdę świetna :) Przyda mi się podczas rozmów ze ŚJ P.S Dzięki za kartkę z adnotacją :P


5 gwiazdki
Bardzo pomocna książka.


5 gwiazdki Zakres tematyczny
Marek Balcerowski
Treść książki zawiera wiele przekonujących argumentów. Pozycja godna polecenia !!!


5 gwiazdki Dla wszystkich
A.Mikołajczyk
Książka zawiera wiele odpowiedzi na pytania świadków które kierują oni do nas nie znających się na ich sposobie myślenia. Przeciętny kowalski moim zdaniem nie powinien z nimi rozmawiać bez przeczytania jakiej kol wiek książki na ich temat. Ta książka pokazuje o co im chodzi i dlaczego tak anie inaczej mówią do nas.


5 gwiazdki Polecam
Kacper Kość
Bardzo dobra książka, która w prosty i trafny sposób odpowiada na podstawowe nauki świadków Jehowy, można polecić ją każdemu kto chciałby się czegoś dowiedzieć o tej organizacji jak i dla ludzi, którzy ją już trochę poznali.


5 gwiazdki
Magdalena
Jakiś czas temu zakupiłam wyżej wymieniona książkę. Przesyłka ksiązki została dostarczona wręcz w błyskawicznym tempie, także nie miałam z tym żadnych problemów. Ksiązka ta jest obecnie dla mnie bardzo przydatna. Cieszę się z jej zakupu. Polecam wszystkim dociekliwym, którzy szukaja odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Można znaleźć w tej ksiązce wszystko czego potrzebuje się :) świetna księgarnia internetowa z wieloma ciekawymi książkami! Polecam wszystkim :)


5 gwiazdki
Maria
Bardzo praktyczna i bardzo interesująca jest książka \"Odpowiedzi dla świadków Jehowy\" D. Reeda wiele mnie nauczyła.


5 gwiazdki Odpowiedzi dla Świadków Jehowy wg wersetów
Dariusz z Legnicy
Książka w treści bardzo konkretna i pomocna. Polecam każdemu, kto miał lub ma problem z \"posłaniem\" niesionym przez Świadków Jehowy.


5 gwiazdki pozytywna
kapler
Książka jest rewelacyjna dla kogoś kto szuka pomocy i odpowiedzi na wiele nurtujących odpowiedzi w związku ze Świadkami Jehow. Polecam zarówno księgarnie jak i książkę.


5 gwiazdki TO, na co czekałam.
Anna Tybon
Książka wspaniała, pisana przez osobę znającą temat doskonale.Polecam wszystkim, którzy chcą z miłością ale dobitnie wyjaśnic katolickie stanowisko wobec świadków Jehowy.


5 gwiazdki O.K.
Adrian
Książka bardzo dobra. Polecam


5 gwiazdki Przydatna książka
Gorąco polecam wszystkim


5 gwiazdki Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów
Zbigniew Krupa
Ksiazke przeczytalem. Polecam. Informacje z niej wykorzystalem do osobistego studiowania Biblii, aby przygotowac sie do dalszej dyskusji z moim kolega, ktory jest SJ. Niestety, unika mnie. Niemniej jednak warto zapoznac sie z trescia ksiazki.


5 gwiazdki
Justyna
Książka, po przeczytaniu której nie bałam się rozmowy ze świadkami, że tradycyjnie zasypią mnie cytatami itp, a ja nie będę miała pojęcia co do czego. Jak się okazuje, oni mają swoje przekłady itp. Polecam wszystkim!


5 gwiazdki plus
Anna Szuba
Książka bardzo przydatna dla osób chcących dyskutować ze ŚJ , zawiera sporo wskazówek o sposobie rozmawiania ze SJ . Uważam , że stanowi całość z drugą książką tego autora : Odpowiedzi dla Świadków Jehowy wg tematów .


4 gwiazdki Dobra książka
Ul@
Książka ciekawa, zawierająca wiele odpowiedzi na pytania, które mnie nurtowały. Polecam.


4 gwiazdki Jehowy świadek
Katarzyna Pędzich
Książka napewno wartościowa ale trzeba ją kilka razy przeczytać aby w sposób swobodny z niej korzystać przy rozmaowach ze świadkami Jehowy.Polecam powinna się znaleść w każdej dobowej bibliotece .


5 gwiazdki Dobra książka o SJ
Karol
Ksiazka Reeda "Odpowiedzi dla SJ..." jest pozycją wartą posiadania i przeczytania. Ja osobiście polecałbym zwłaszcza 2 książki o SJ autorstwa o. Elizeusza Bagińskiego, karmelity: 1- "Co katolik powinien wiedzieć o Świadkach Jehowy?" (wyd. 2, 2011) 2- "Siewcy kąkolu" (wyd. 3, 2012). Dla bardziej zainteresowanych chciałbym wymienić pozostałe 4 książki znawcy tej sekty, o. Elizeusza Bagińskiego: 1- "Świadkowie Jehowy. Pochodzenie, historia, wierzenia", wyd. 2 (2004 rok) 2- "Królestwo Boże w nauczaniu Świadków Jehowy" (1998 rok) 3- "Świadkowie Jehowy od wewnątrz" (1999 rok) 4- "Wiara Świadków Jehowy nie prowadzi do zbawienia" (2001 rok) Z innych autorów poleciłbym szczególnie Włodzimierza Bednarskiego: 1- "W obronie wiary" (1997 rok) 2- "Armagedon w 1975 roku - 'możliwy' czy prawdopodobny'?" (2009 rok)


5 gwiazdki Cenne źródło wiadomości
Urszula Dubicka-Mazurczyk
Książka napisana przystępnym językiem i ukazująca zmanipulowane oblicze Świadków. Jak dla mnie cenne źródło wiadomości o Świadkach Jehowy, ludziach, którzy żyją we własnym świecie, nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo się mylą w swoich przekonaniach. Wierzą bardziej Strażnicy niż Biblii. Teraz wiem, jakie dawać odpowiedzi, gdy zaczepią na ulicy lub wcisną się do domu. Ale wiem, że stale trzeba uważać, bo ... potrafią manipulować innymi, bo nie jesteśmy takimi znawcami jak oni i więcej czytać publikacje religijne i Biblię, tyle, że Naszą Biblię, nie - ich.


5 gwiazdki
Mariusz
Bardzo ciekawa książka na temat przewrotności nauk Jehowitów, powinna się znaleźć w wielu katolickich domach,polecam


5 gwiazdki Wspaniała książka
Pawel Styś
Nareszcie mamy coś co pozwoli na rozmowę jak równy z równym, już nie muszę się bać że mi namącą w łowi. Z niecierpliwością czekam az przyjdą znowu. I sobie porozmawiamy.


5 gwiazdki Pozytyw
Joanna Strzemińska
Książka bardzo rzetelnie napisana polecam każdemu kto chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej organizacji.


5 gwiazdki Bardzo dobre
Magda Myczko http://blog.karmelitanka.pl/
Książka \"Odpowiedzi dla Świadków Jehowy\" to pozycja oddająca właściwie całe myślenie sekty. Warto przeczytać. Moja koleżanka jak przeczytała tę książkę powiedziała: \"Szok!\".


5 gwiazdki Odpowiedzi...
Monika M.
Nareszcie znalazłam ciekawe odpowiedzi na nurtujące pytania. I to całą książkę! :)


5 gwiazdki Odpowiedzi dla śJ wg tematów
Robert Trzmielewski.
B ciekawe dzieło, wiele dowiedziałem się z niego o mentalnośći ŚJ i żródłach ich poglądów i przyczynach ich takich a nie innych zachowań. Sądzę, że gdyby więcej ludzi miało taką wiedzę jaką prezentuje autor książki, to wyniki prozelickiej kampanii tych ludzi byłyby bardzo mizerne.


5 gwiazdki Odpowiedzi dla śJ wg tematów
Robert Trzmielewski.
B ciekawe dzieło, wiele dowiedziałem się z niego o mentalnośći ŚJ i żródłach ich poglądów i przyczynach ich takich a nie innych zachowań. Sądzę, że gdyby więcej ludzi miało taką wiedzę jaką prezentuje autor książki, to wyniki prozelickiej kampanii tych ludzi byłyby bardzo mizerne.


5 gwiazdki
Barbara Bil
książka ta w oparciu o pismo święte obala najważniejsze dogmaty organizacji Świadków Jehowy,jest niezwykle pomocna w trudnych dyskusjach z członkami tej organizacji, rozwiewa wszelkie wątpliwości co do tego że Organizacja ŚJ jest religią fałszywą, opartą na wersetach biblijnych wyrwanych z kontekstu a dopasowanych do doktryny Stowarzyszenia Strażnica która jest stworzona przez ludzi a będąca w sprzeczności z pismem świętym.


5 gwiazdki Wiarygodna
Jan Lenart
Książka jest starannie dopracowana dużo faktów i trafne odpowiedzi na postawione pytania.


5 gwiazdki Odpowiedzi dla św. Jehowy według wersetów.
Mirosław Szczęsny
Książka jest bardzo przydatna i wartościowa dla osób korzy chcą podjąć dyskusje ze św. Jehowy na pewne zagadnienia. Dlatego do skompletowania przydatna jest książka tego samego autora "Odpowiedzi dla św. Jehowy według tematów"Książki te są pomocne dla tych którzy również interesują się jak zinterpretować niektóre wersety z Biblii. Ja akurat od lat interesuje się teologią katolicka i problemem doktrynalnym sekty św. Jehowy. Autor tych książek jest były św. Jehowy który był gorliwym głosicielem aż w końcu przejrzał na oczy i podzielił się treściami za wartymi w tych książkach. W sumie jak dla mnie,który znam i wiem na czym polega doktryna św. Jehowy bo dyskutuje z nimi na blogu ujawniając manipulacje jakimi operują ich przywódcy. Również jedna z książek to demaskuje. Pozdrawiam


5 gwiazdki Rewelacja !
Paweł Kwiatkowski
Znakomita książka, która daje niezbite argumenty do dyskusji ze Świadkami Jehowy. Czytając ją samemu można pogłębić i rozszerzyć swą wiedzę o Ewangelii. Zdecydowanie polecam.


5 gwiazdki polecam
K@sia
Ta książka pomaga w rozmowach z SJ, każdy kto ma jakiś kontakt ze świadkami to powinien miec ja w domu. Książka dotarła szybko,wszystko bez najmniejszych problemów.


5 gwiazdki Przed naukami Strażnicy ostrzega nas były Świadek Jehowy.
Jerzy Kędra
Praca Davida A. Reed’a jest tym bardziej interesująca, że Autor przez wiele lat sam był Świadkiem Jehowy, a nawet starszym zboru. Po swoim nawróceniu na chrześcijaństwo, został prawdziwym ekspertem w demaskowaniu wszystkich zafałszowań, zmian czy przemilczeń niewygodnych fragmentów Biblii, które jawnie przeczą doktrynom Strażnicy. Jak pokazuje Autor,zmiany dokonane przez ŚJ mogą obejmować duże fragmenty tekstu, ale mogą dotyczyć tylko położenia dwukropka , a zmieniać całkowicie sens zdania, jak np. w wypowiedzi Pana Jezusa na krzyżu, która według interpretacji ŚJ brzmi: "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju”. Pewne obawy budzi zachęta Autora , aby „nawracających” nas ŚJ, samemu nawracać. Moim zdaniem, jest to zajęcie tyle samo jałowe co niebezpieczne, przynajmniej dla większości chrześcijan. Natomiast książkę tę, można polecić każdemu kto chce nauczyć sie odróżniać prawdziwych proroków od tych, którzy przychodzą w owczą skórę odziani…


5 gwiazdki polecam
J. K
Polecam te ksiązkę. Bardzo dobry materiał do ewentualnych rozmów ze świadkami. Wiem, bo miałam mozliwość wykorzystać jedną ze wskazówek w rozmowie ze starsza panią "świadkową".I powiem, że szybko odstapiła od dalszego napierania-wręcz "wmurowało" ją i na tym skończyła próbę dalszego pzrekonywania mnie.szkoda tylko, że sami świadkowie nie mają jednak odwagi sięgnąc po nią..POLECAM!!


5 gwiazdki Warto ją mieć w domu
D.Jedrzejko
Książka dotarła szybko,wszystko bez najmniejszych problemów. Warto mieć w domu książkę "Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów".Odpowiada na wszystkie pytania które chciałam znać. Gorąco polecam tą książkę!


3 gwiazdki
Andrzej Sidor
Pozycja mogaca byc pomocna w meczacych dyskusjach ze Swiadkami Jehowy, jednakze nie wyczerpujaca wszystkich dotyczacych tematow.


5 gwiazdki Ciekawa ksiazka
Madzia
Po przeczytaniu tej ksiazki, (conajmniej dwa razy) mozna podjac odwaznie rozmowe ze Swiadkami Jehowy. Dokladnie przedstawione argumenty przeciw zasadom wiary jaka maja SJ. Ksiazka napisana przez bylego Swiadka Jehowy pozwala poznac doglebnie system jaki dziala ow organizacja.


5 gwiazdki Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów
Leszek Grula
Jestem bardzo zadowolony z otrzymanej publikacji "Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów". Jest to książka, która niewątpliwie pomoże mi jeszcze bardziej zrozumieć metody działania Świadków Jehowy i sposoby odparcia ataków stawianych przez członków Strażnicy katolikom, tylko na podstawie wersetów Pisma Świętego, które Świadkowie w bardzo dobry sposób przeinaczają.


5 gwiazdki Super
Emil Stolarczyk
Na dziś rozmowy ze świadkami wyglądają wspaniale.Uwielbiam jak się gubią w znajdowaniu odpowiedźi na wersety zawarte w kśiążce autora.Zdecydowanie polecam wszystkim , którzy mają doczynienia ze świadkami.


5 gwiazdki Warto ją mieć
Władysław Kumik
Nie jest sztuka zatrzasnąć drzwi przed nosem Świadków Jehowy. Ale nie jest rozsądne wpuszczanie ich do domu , szczególnie gdy stanowią przewagę liczbową.Ale rozsądne jest podjąć z nimi polemikę drogą mailową mając w ręku książkę Davida A.Reeda "Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów" . Z taką pomocą możemy zasiać zwątpienie u naszych adwersarzy w słuszność ich drogi albo raczej bezdroży. Szkoda tylko, że książka nie wyczerpuje zagadnienia i nie porusza wielu zarzutów , które Świadkowie Jehowy zarzucają Kościołowi katolickiemu. Mimo to warto tę książkę mieć. Polecam każdemu katolikowi.


5 gwiazdki Pismo Święte w Kontekście :)
Urszula Bińkowska
Książka ta jest omówieniem "sztampowych i ulubionych" wersetów z Pisma Świętego, jakimi Świadkowie Jehowy werbują nowych członków do swej Organizacji, i którymi sami się karmią. Pokazuje ona schematyczność i tendencyjność myślenia Świadków, a jednocześnie napisana jest w bardzo przystępny sposób. Podważa ona powszechny pogląd, że Świadkowie Jehowy to badacze Pisma Świętego i doskonali jego znawcy, a ukazuje ich raczej jako "papugi" powtarzające wersety wypaczone, wyjęte z kontekstu i pozbawione prawdziwego sensu. Obowiązkowa lektura dla każdego!


5 gwiazdki Bardzo dobra książka
Jan Cholerzyński
Od kilkunastu lat staram się z pomocą Bożą zwrucić uwagę Świadkom Jehowy na to co głoszą chodząc po domach. Chcę by mogli poznać to że ich nauka jest w wysokim stopniu anty biblijna. Cieszę się bardzo że stałem się posiadaczem tej wyjątkowej w swojej treści książki, która ułatwi mi bardzo pełnienie misji której się podjołem.Jestem nią zachwycony za co Bogu bardzo dziękuję,a zarazem błogosławię jej autora.

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest David A. Reed:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Bardzo dziękuję za miły list dołączony do przesłanej książki oraz upominek,który będzie sympatyczną "przypominajką" niezwykłego traktowania klientów Pańskiej Księgarni.

Maria Cichomska


Jestem bardzo zadowolony z państwa usług:) naprawdę, podoba mi sie wasz serwis... zwłaszcza wasze hasło 'tolle et lege'... i odnoszę wrażenie że faktycznie polecacie 'dobre i wartościowe książki... nie czuje sie przytłoczony przez tysiące pozycji na podobny temat..., ale faktycznie widzę pozycje które znam lub polecają mi moi znajomi... System realizacji zamówienia też mi sie podoba (że moglem zobaczyć, że zamówienie się już kompletuje, co mnie uspokoiło. Myślę ze u Państwa będę kontynuował kolejne zakupy:)i będę polecał znajomym..

serdecznie pozdrawiam,
Piotr Demiańczuk

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl