Pomocna dłoń

Pomocna dłoń
Zajrzyj do książki
Nasza cena: 22.99 zł

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 5-6 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48- zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje?
Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje?
O. Adam Szustak OP
32.99
Sztuka mówienia NIE
Sztuka mówienia NIE
Henry Cloud, John Townsend
36.99 27.74
Boże, pomóż mi! Ci ludzie doprowadzają mnie do szału
Kłamstwa, w które wierzymy
Kłamstwa, w które wierzymy
Chris Thurman
40.99
Mamo, to moje życie
Mamo, to moje życie
Henry Cloud, John Townsend
34.99
Kod Miłosierdzia, czyli sekret udanych relacji
 Pełny opis książki Pomocna dłoń:

Książka pod patronatem Tolle.pl!

Do każdego z nas przychodzi czasem ktoś po pomoc. Niezależnie czy jest to przyjaciel, nasze dziecko, uczeń czy ktokolwiek inny, życie często wymaga od nas skutecznego pomagania w kryzysach. Jak skutecznie pomagać innym, a jednocześnie nie wyrządzić sobie krzywdy? Lektura tej książki w tym właśnie Ci pomoże.

Czytając książkę "Pomocna dłoń" dowiesz się:

  • jak rozpoznać prawdziwy kryzys?
  • jak rozpoznać czy kryzys już się skończył, czy tylko został stłumiony?
  • jakie są najczęstsze pułapki na drodze wychodzenia z kryzysu i w pomaganiu?
  • jak pomagać ofiarom przemocy domowej?
  • jak pomagać w obliczu śmierci?
  • jak pomagać osobom podejmującym próby samobójcze?
  • jak pomagać zagrożonym alkoholizmem i ich bliskim?
  • jak służyć pomocą w kryzysach rodzinnych?

Chcąc pomagać innym, nie można zapomnieć o własnym rozwoju i dbaniu o siebie w rozmaitych obszarach własnego życia. Nikomu nie przyda się praca osoby zmęczonej, niezadowolonej, wypalonej i nieszczęśliwej. Ta książka ma dostarczyć sił, energii i informacji. Autorzy życzą Czytelnikom niesłabnącego entuzjazmu w niesieniu pomocy i częstego widoku wdzięczności w oczach osób, z którymi pracowali.

Marek Kuźnik – dr psychologii, specjalność psychologia kliniczna i psychologia edukacji. Adiunkt Instytutu Psychologii Stosowanej UJ w Krakowie. Prowadzi szkolenia i warsztaty psychologiczne m.in.: dla nauczycieli, katechetów i rodziców dzieci przedszkolnych, dla kapłanów w ramach formacji kapłańskiej, dla personelu medycznego i pracowników socjalnych oraz kuratorów. Pracował z bezrobotnymi i niepełnosprawnymi.

Danuta Kuźnik – magister filologii polskiej KUL i UAM, pedagog. Nauczycielka języka polskiego, czynna w sposób falowy, z uwagi na kolejno zdobywane stopnie specjalizacji macierzyńskiej. Wraz z mężem wielokrotnie organizowała spotkania dla młodzieży, sesje akademickie, warsztaty literackie, filozoficzne, modlitewne. Razem od dziesięciu lat tworzą szczęśliwe małżeństwo, są rodzicami trojga dzieci.


Zamów tę książkę teraz!Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Misjonarzy Krwi Chrystusa - Pomoc
Wydanie: Częstochowa 2009
ISBN: 978-83-7256-935-6Opinie naszych Klientów o książce Pomocna dłoń:

3 gwiazdki Pomocna dłoń
Paweł
Zawsze potrzebna jest relacja, stosunek do czegoś, Kogoś i książka ta próba urozmaicenia owego warsztatu, spojrzenia na zjawisko, osobliwość z pozycji aktywnego obserwatora. Dziękiuję Bogu za możliwość ofiarowania Jemu i jednocześnie aktywnego uczestniczenia w sprawach, których nie rozumiem. Ta czystość jest dla mnie bezcenna bo wiem że poznanie nie jest i niie będzie dla mnie śmiercią lecz dalszym uczestniczeniem w badawczym projekcie Boga, Który darząc świat łaską pragnie bezwarunkowej radości stworzenia


5 gwiazdki
Warto przeczytać i zastosować w praktyce


4 gwiazdki :)
aneta
dobra książka


5 gwiazdki Pozytywna
Emilia
Autorzy podają cenne i niezbędne wskazówki, jak pomagać, w szczególności dla tych, którzy pomagają jako profesjonaliści, ale osoby bliskie. Pokazują stereotypy w pomaganiu i uczą jak mądrze pomagać.


5 gwiazdki Pomocna dłoń
Marzena Głuszek
Jestem bardzo zadowolona , ze zakupiłam ten tytuł . Książka rzeczowa , praktyczna dla osób które zajmują się na co dzień tematem pomocy jak ja , przeczytałam kilka dla mnie cennych informacji . Dla osób , które chcą pomagać innym wiele zawartych cennych uwag łacznie z tymi czego nie robić i warto zadać sobie pytanie czy ja sie do tego nadaję , weryfikując swoje podejście na podstawie konfrontacji z treścią , która nie jest jedynie teorią i to jest najcenniejsze - autentyczność porad i opisów . Przeczytam ją ponownie :) A jeśli chodzi o samo przesłanie egzemplarza było mi przemiło , gdy na książce zobaczyłam zwykłą karteczkę z treścią \"miłej lektury\" , przesympatyczne :))) Serdecznie pozdrawiam , aktualnie czekam na kolejną książkę od państwa i mam nadzieję że niedługo dotrze do mnie i będę znowu mogła cieszyć się jej treścią .


5 gwiazdki Warto
S. Immakulata
Znam osobiście Autorów książki i wiem, że to co w niej jest napisane to nie jest tylko teoria zza biurka. Mają bogate doświadczenie i praktykę w tym zakresie. Jeśli czytamy książki żeby nie być samotnym to ta książka jest dużą pomocą w podawaniu dłoni drugiemu człowiekowi. Każdy kto chce mądrze pomagać powinien z tej pozycji skorzystać.


4 gwiazdki pomocna dłoń
adam mikielski
przydała się pare razy


5 gwiazdki Pomagać innym
s.Elena Waluda
Książka "Pomocna dłoń" którą zakupiłam jest pozycją rewelacyjna dla wszystkich, gdyż nie tylko nauczyciel,psycholog, ksiadz- spotykają się z ludzmi którym muszą pomóc. Uważam,że każdy chrześcijanin powinien zapoznać się z tą książką gdyż autorzy w sposób bardzo przystępny i profesjonalny wprowadzają nas w tajniki właściwej pomocy ludziom którzy przeżywaja na swojej drodze różne kryzysy. Polecam tę książkę gorąco!


5 gwiazdki ważna książka
Janina Nowicka
Już trzy osoby skorzystały z tej książki, a dopiero mam ją miesiąc. To ważna pozycja dla każdego, kto stara się pomóc osobom w potrzebie. Napisana w duchu etyki katolickiej, chociaż niczego nie narzuca. Doradza w sposób przejrzysty i zrozumiały jak nieść pomoc. Mimo, że jestem psychologiem z wieloletnią praktyką, też znalazłam w tej pozycji wskazówki i nowe spojrzenie na niektóre ważne sprawy, którymi zajmuję się w mojej pracy. Dziękuję!


5 gwiazdki To naprawdę dobra książka
Paweł Królak, właściciel Tolle.pl
To naprawdę dobra książka nie tylko o pomaganiu innym, ale też o radzeniu sobie z rolą "pomagacza", czyli pomaganiu tak, by sobie nie szkodzić. Do tego - co ogromnie ważne - autorzy łączą nie tylko solidne doświadczenie terapeutyczne, ale i głęboką wiarę. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pomagają zawodowo: nauczycieli, pedagogów, katechetów, kapłanów. Ale również dla tych, którzy po prostu chcą być dobrymi przyjaciółmi. Zdecydowanie polecam.

Zobacz też:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Bardzo dziękuję, przesyłka została już dostarczona i jestem bardzo zadowolona z Państwa księgarni. Przesyła została bardzo szybko dostrczona a i cena jest bardzo przystepna. Maja Państwo ciekawą ofertę książek, z której warto skorzystać. Będę tam zagladać w poszukiwaniu nowych książek.

Pozdrawiam,
Anna Górecka


Przesyłka dotarła, wszystko jest w porządku. Książki oczywiście zgodne z opisem. Trochę długo trwała wysyłka z Państwa strony (czekałem bodajże około 4 dni, ale przecież nie ma takiego obowiązku, aby serwis musiał działać w piorunującym tempie ;) ), ale nie zawadziło mi to specjalnie. No i ta zakładka magnetyczna. Bardzo dobry dodatek, który świetnie się sprawdza i uprzyjemnia czytanie. Chciałbym dodać, że Wasz serwis spowodował u mnie chęć PIERWSZEGO mojego zakupu książek, które nie są dla mnie "obowiązkowe", więc możecie Państwo być dumni, że zwiększacie popularność czytelnictwa u Polaków (w tym u mnie :) ). Podsumowując: nie zawiodłem się, a nawet przeciwnie. Jestem bardzo zadowolony i uważam, że żadna inna księgarnia nie wywarłaby na mnie takiego wpływu, żebym zapragnął coś w niej zakupić (do tej pory raczej stroniłem od książek) :)

Pozdrawiam,
Andrzej Grzegorz Zabost

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl