Porozmawiajmy spokojnie o... księżach

Porozmawiajmy spokojnie o... księżach
Zajrzyj do książki

Ta książka jest tymczasowo niedostępna w naszej księgarni.


Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Rozmyślania o życiu kapłańskim
Rozmyślania o życiu kapłańskim
Św. Józef Sebastian Pelczar
31.99
Kapłaństwo. Czy warto poświęcić wszystko?
Dla wyjątkowego księdza. Perełka 241
Dobry Pasterz. Album kapłański
Dobry Pasterz. Album kapłański
ks. Andrzej Przybylski
39.99
Modlitwy za Kapłanów
Modlitwy za Kapłanów
Oprac. s. Maria Jadwiga Jastrzębska
5.99
Kapłan. Pasjonat i specjalista od kontaktów z Bogiem
 Pełny opis książki Porozmawiajmy spokojnie o... księżach:

Dużo mówi się o księżach. I często mówi się o księżach krytycznie. Wśród wielu zarzutów stawianych duchownym są te uzasadnione, ale są i kłamliwe. Ciekawe natomiast jest to, że ci, którzy zazwyczaj dużo narzekają na księży, nigdy w życiu nie byli u księdza w domu, nie porozmawiali z nim dłużej, a są specjalistami od tego, jacy są kapłani.

Zastanawiałeś się, jak wygląda życie księdza poza Kościołem? Nie jesteś pewny, które informacje na temat duchownych są prawdziwe, a które nie?

Dzięki tej książce dowiesz się, jak wygląda życie kapłańskie z bardziej powszedniej strony. Jakie są uwarunkowania życia kapłańskiego oraz jego realia. Jakie są ewidentne kłamstwa i pomówienia, które kieruje się pod adresem księży. Zrozumiesz, jak ciężkie jest życie kapłana. Osoba duchowna również jest narażona na kuszenie ze strony złego, który skutecznie odciąga ludzi od kościoła, pokazując słabości duchownych.

Ponadto z książki dowiesz się:

  • czym jest powołanie osoby duchownej
  • o stereotypach związanych z duchownymi i Kościołem funkcjonującymi w społeczeństwie
  • dlaczego są problemy w komunikacji między kapłanami a wiernymi

Sięgnij po tę książkę, a spojrzysz na księży w całkiem inny sposób.


Oprawa: miękka
Liczba stron: 175
Wydawnictwo: Liberton
Wydanie: Warszawa 1997
ISBN: 83-900896-8-8Opinie naszych Klientów o książce Porozmawiajmy spokojnie o... księżach:

0 gwiazdki O księżach
Lidia Gajewska
Drogi księże Piotrze jesteś wielki masz charyzmę kocham ciebie i twoje kazania jestem prosta kobieta potrącona przez życie dzięki Jezusowi Chrystusowi żyje i mam powera aby coś dobrego zrobić dla ludzi jeżeli Przeżyłam te traume to znaczy że dobry Bóg chce abym. Podziałała i taki mam zamiar działać i to szybko bo czasu zostało niewiele pozdrawiam Lidia Gajewska może kiedyś będę miała zaszczyt poznać księdza Piotra?


4 gwiazdki ok
a
Nie do konca odpowiadala moim oczekiwaniom, ale to tez wynika z tego, ze nie przyswoilam sobie na probe jakiegos fragmentu ksiazki. Nie jest to pozycja, ktora przyblizy kazdy aspekt zycia ksiedza, tylko przytacza kilka anegdot z zycia autora, dzieki ktorym mozna zmienic swoj punkt widzenia i nauczyc sie chociazby tego, by nie oceniac innych, bo dopiero czas pokazuje jak mylne bylyby nasze opinie. Lekka, przyjemna lekturka.


5 gwiazdki Warto przeczytac
Zofia Kunstmann
Jako osoba pracujaca dla mojej parafii od dziesiatek lat, a w czasach mlodzienczych uczestniczka duszpasterstwa akademickiego mialam okazje obserwowac prace i zycie ksiezy niejako od podszewki. Przyznaje, zdarzylo mi sie w zyciu spotkac przepiekne postacie duszpasterzy, zdzierajacych sie w tym nielatwym zawodzie i przyplacajacych to zdrowiem jak i chwasty, ktore nalezaloby wyrwac z tego poletka pracy duchowej i najlepiej szybko spalic jak perz, zeby sie przypadkiem nie rozmnozyly :-) Ksiazka dostarcza w uporzadkowany sposob argumenty przeciwko bezmyslnej krytyce ksiezy, chroni przed niebezpiecznymi uogolnieniami i tym samym nadaje sie zarowno dla osob pozytywnie nastawionych do kleru i Kosciola, ktorzy na codzien nie zawsze potrafia w sposob rzeczowyargumentowac w przypadku krytyki, z jaka spotykaja sie na codzien, jak tez i dla tych krytycznie nastawionych. Szkoda, ze autor nie wspomnial o celibacie, ktory jest elementem zycia ksiedza i czesto tez przedmiotem krytyki, a przeciez celibat dotyczy nie tylko ksiezy, ale i wielu osob swieckich, zyjacych z roznych powodow w celibacie.


5 gwiazdki Książka inna niż wszystkie
Agata R.
Książka inna niż wszystkie gdyż podejmuje temat księży od innej strony - od strony samych księży a nie nas, parafian, osób, które bardziej lub mniej świadomie poddają ich ocenie. Książka uwrażliwia czytelnika na sprawy, nad którymi prawdopodobnie przeciętny parafianin się nie zastanawia, a także dostarcza argumentów do dyskusji, w których księża często są poddawani krytycznej ocenie. Polecam zarówno tym, którzy księży cenią jak i tym, którym zawsze w księżach coś nie pasuje.


5 gwiazdki Ksiązka o księżach
Karoina
\"Porozmawiajmy spokojnie o... księżach\" tą książkę napisał ksiądz , którego również są kazania na youtubie. Na prawdę książka jest dla każdego dla osoby bardzo wierzącej , praktykującej , która ma dobre zdanie na temat księży , dla której kapłani nie są obcy , dla ateistów , osób które mają złe zdanie na temat księży itd itp. Polecam tą książkę każdemu,bo warto ją przeczytać.


5 gwiazdki Pozycja uświadamiająca
Daniel Brzost
Ta książka wyjaśni,ła mi na czym polega pojmowanie Księży przez społeczeństwo pisane przez bardzo inteligentnego księdza.


5 gwiazdki Polecam szczególnie tym, którzy \"najwięcej wiedzą o księżąch\"
Andrzej Wróbel
Wspaniała książka! Nic więcej nie trzeba dodawać... Osobiście bardzo polecam, szczególnie tym, dla których ksiądz to najgorsze zło na świecie - oczywiście o ile zechcą ją przeczytać!


5 gwiazdki Polecam!
Sylwia
Świetna książka. Przypomina o tym, że bezmyślnie osądzać jest łatwo. Po jej lekturze można spojrzeć z większą życzliwością na księży i konsekwencje ich życiowych wyborów. Bardzo polecam!


5 gwiazdki Polecam :)
Daniel
Gorąco polecam!!!!


5 gwiazdki Polecam!
Monika N.
Wreszcie cała prawda o księżach, bez lukrowania, idealizowania, ale też bez uprzedzeń i z poszanowaniem własnej godności. No i dowcipnie, oczywiście. Ja nauczyłam się z tej książki przede wszystkim tego, że nie wolno nikogo osądzać, bo prawda o człowieku może być zupełnie inna niż to wygląda (i nie chodzi tu tylko o księży). Polecam!


5 gwiazdki Polecam !
Małgorzata Kantor
Książka adresowana zarówno do osób krytycznie nastawionych do księży, jak i do katolików, którzy są zmuszani przez wcześniej wspomnianą grupę ludzi do wysłuchiwania ich często bezpodstawnych oskarżeń w stosunku do kapłanów. Ksiądz Pawlukiewicz w sposób wyważony określa przyczyny wrogiego nastawienia niektórych ludzi do księży, jak również umożliwia formułowanie argumentów kończących bezsensowne dyskusje na temat Kościoła i jego reprezentantów.


5 gwiazdki Polecam!!!
Renata PRokop
Bardzo chce zachęcić do przeczytania tej książki Wszystkich zarówno tych którzy nie \"przepadają\" za księżmi, jak i tych, którzy wiedza, ze Ksiadz to człowiek jak ja czy ty. Książka jest wspaniałych wymiarów, mieści sie w każdej torebce, nie zajmuje duzo miejsca, a czyta sie jednym tchem. Autor musi, ze jest księdzem bardzo fajnie podchodzi do tematu i przedstawia go. Polecam


5 gwiazdki Świetna
Ania
Wydaje się że ta książka jest wyłącznie dla osób którzy zatwardziałe trwają w swoich uprzedzeniach wobec księży. Jednak po przeczytaniu pragnę tę książkę polecić każdemu bo wydaje nam się że wszystko wiemy w pewien sposób sami stworzyliśmy sobie czyiś wizerunek i tego się trzymamy. Jednak czasem warto otworzyć się na coś więcej - chcę nawiązać tu szczegulnie do tej książki jest to niesamowite kiedy dowiadujemy się czegoś o czym nawet nie mieliśmy pojęcia. A ks Piotr opisuje i przybliża nam osobę kapłana bo jako sam sprawujący tę funkcję doskonale rozumie to i wie czym jest kapłaństwo prawdziwie Chrystusowe ,, bo kapłan to osoba Chrystusa na ziemi \" z całego serca polecam nie ma się po co zastanawiać nad kupnem . Ja osobiście po przeczytaniu książki mam uczucie doświadczenia czegoś wyjątkowego w moim sercu i wiem że będę wracać do tej książki :)


5 gwiazdki
Joanna
Ksiądz Pawlukiewicz jest tak wspaniałym mówcą, że każda wypowiedź w formie pisanej bądź ustnej jest niezapomnianym przeżyciem, polecam w szczególności książkę o księżach, ponieważ wydaje mi się, że w obecnych czasach zapomniano, iż księża to też ludzie i bardziej jak my są narażeni na kuszenie ze strony złego, który skutecznie odciąga ludzi od kościoła pokazując słabości duchownych,


5 gwiazdki Polecam każdemu, aby porozmawiał spokojnie...
Ewa
Książka jak dla mnie bardzo ciekawa i pouczająca, faktycznie można czytając ją wiele zrozumieć w tym temacie, a także odeprzeć wiele ataków kierowanych pod adresem naszych Duchownych, samej mnie się to udało...


5 gwiazdki
Anna
Przeczytałam wszystkie książki ks. Pawlukiewicza oprócz: \"Po co bierzmowanie?\" i \"Aleksander Fedorowicz po prostu ksiądz\" i wszystkie z czystym sumieniem serdecznie polecam.


5 gwiazdki spokojnie o księżach
Teresa B
Bardzo dobrze przedstawiony temat.Uważam że książkę powinien przeczytać każdy katolik...i nie tylko.Kupiłam ją dla mojego męża, zatwardziałego \"antyklerykała\".


5 gwiazdki Bardzo Dobra
Tomasz Majchrzak
Książka doskonale napisana,językiem prostym,zrozumiałym;prawdziwa i szczera.Zawierająca wiele celnych odpowiedzi na krzywdzące Księży i Kościół stereotypy funkcjonujące w naszym społeczeństwie.Gorąco polecam.


4 gwiazdki
Jacek Kulig
Trochę byłem zawiedzony.Spodziewałem się czegoś innego.A w sumie warto przeczytać, pomaga w wierze.


5 gwiazdki
Anna Szok
Tę książkę chętnie podaruję wszystkim tym, którzy zaczną w moim towarzystwie prowadzić bardzo krytyczne rozmowy na temat księży...Polecam!!!;)


5 gwiazdki Leksykon błędów, zniedbań ze strony wiernych
Krystyna Janowska
O księżach mówi się najczęściej źle i nie tylko w mediach. Negatywny wizerunek księdza , w moim przekonaniu, jest kreowany w sposób celowy. Jest to niezwykle krzywdzący wizerunek. Ksiądz Piotr jako jeden z nielicznych, podejmuje min. ten jakże ważki i nabrzmiały problem, jakim jest stosunek wiernych do kapłana. (Najczęściej mówi się o stosunku księdza do wiernych) Każdy problem można rozwiązać, ale najpierw musi pojawić się świadomość, że jakiś problem istnieje. "Żeby dzisiaj chodzić po ulicy w koloratce to naprawdę bohaterstwo" - co się więc stało, gdzie się podział nasz szacunek dla kapłana? "Czy kapłan jest naprawdę taki zły, że trzeba go wyśmiewać w każdym kabarecie?" - słusznie pyta autor, mobilizuje do refleksji i odpowiedzi. Ksążka jest też głosem "z tamtej strony", niestety pozwalamy podzielić siebie na "nas i ich", "my" to dobry lud, "oni" to źli księża. Ponadto, Jeżeli mamy być w Kościele jedną rodziną, to nie jest to zdrowa i normala sytuacja, że tylko jedna strona ma możliwość powiedzenia co ją boli, czego oczekuje od swoich najbliższych. Tą stroną jesteśmy my wierni, druga strona nigdy się nie skarży, nie artykułuje swoich oczekiwań. Ksiądz Piotr podjął taką próbę, powiedzenia nam wprost, co leży na sercu tej drugiej stronie. Jeżeli zależy nam na tym, by wspólnota Kościoła była mocna i trwała to musimy wsłuchiwać się w takie głosy i wyciągać praktyczne wnioski.


5 gwiazdki Porozmawiajmy o kapłanach
Krystyna Makurat
Bardzo dobra pozycja, wyjaśnia problemy związane z niewłaściwym przepływem informacji, braku komunikacji między kapłanami a laikatem. Polecam


5 gwiazdki Warto
Jan Kotlimowski
Książka niesamowita ! ! !


5 gwiazdki Zrozumieć księży
Aby być dobrym chrześcijaninem trzeba trochę poczytać o naszych duchowych przywódcach,a ta książka ukazuję nam ich takimi jacy są. Pozdrawiam i gorąco polecam


5 gwiazdki Jednym słowem...warte przeczytania!!!!
Hmm...ogólnie to postanowiłam zakupić tą książke tego własnie autora, po wysłuchaniu homili. W sposób bardzo konkretny i humorystyczny, są opisane problemy, jakie spotykają księzy. Tak książka wzbudza w człowieku chwile do przemyślenia swoich czynów i słów jakie wypowiadamy wobec ksiezy. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona w jak bardzo wyrozumiale Ks.Piotr pisze o problemach księzy. Po przeczytaniu tej książki stwierdziłam, że czasami wypowiadałam niepotrzebne słowa, czasami takie które były obrazajace dla ksiezy. Uświadamia nas, że ksiądz to też człowiek, który nie zawsze ma dobre dni, nie zawsze musi byc uśmiechnięty. I drogie rzeczy jakie posiada, przewaznie wzbudziją tematy do rozmów miedzy parafianami nie swiadcza o jego zamozności. Co ty duzo pisac, poprostu warto przeczytać, a jest tak ksiazka dobra w szczególności dla tych którzy odeszli od koscioła, bo jakiś tam ks. coś kiedys im zrobił. A ja teraz zmieniłam stosunek do księzy.

Spis treści:

Wstęp, czyli cztery obrazki z życia
Z kim i o czym chcę porozmawiać
Skąd się biorą księża?
Powołany – znaczy nietykalny?
Księdza nie można zrozumieć bez Chrystusa
Pretekst pilnie poszukiwany
„Uderzę pasterza, a rozproszą się owce stada”
Czy księża to mają dobrze, czyli poznajmy się trochę
I tylko jedno trochę boli
Zakończenie, które może jest wstępem


Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Ks. Piotr Pawlukiewicz:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Już kilkakrotnie korzystaliśmy z oferty Waszej księgarni. Stajemy się stałymi jej klientami. Nasze kolejne zamówienia najlepiej mówią o naszym zadowoleniu z oferty. Książki w ofercie tak dobrane, że z łatwością można znaleźć dla siebie dobrą książkę za rozsądną cenę bez wygórowanych marży. Książki dostarczane są szybko i sprawnie. I do tego „magiczne” magnetyczne zakładki. Rzecz niewielka a tak ciesząca i przypominająca o Waszej księgarni nawet podczas czytania książek z biblioteki. Wasza księgarnia jest przykładem, że można prowadzić firmę która nastawiona jest by swą działalnością nieść pożytek a nie tylko osiągnięty za wszelką cenę maksymalny zysk.

Dziękujemy,
Madzia i Mietek


Co do Waszej księgarni, to jesteście dla mnie po prostu godni zaufania, uważam, ze nie natknę się pośród Waszych książek na bubel, których teraz pełno na rynku i że nie poczytam w nich o jakichś dziwnych poglądach, które są niezgodne z moim widzeniem świata. Po przejrzeniu zawartości Waszych "półek" stwierdziłam, że są na nich różne bardzo wartościowe pozycje z którymi zetknęłam się wcześniej, tym łatwiej było mi sięgnąć do innych, które polecacie. No i ta łatwość w zamawianiu przez internet...nic dodać nic ująć. Polecam stronę wszystkim znajomym, rodzicom moich uczniów, młodzieży, która trafia do poradni rodzinnej. Cieszę się, że jesteście i żałuję, że nie mogę całej pensji przeznaczyć na zakupy. Rodzinka też musi z czegoś żyć, ale ja chętnie wsadziłabym co najmniej połowę tych książek do szkolnej albo parafialnej biblioteki

serdecznie pozdrawiam,
Barbara Tutro

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl