Prostytutka idzie do nieba

Prostytutka idzie do nieba
Zajrzyj do książki
Nasza cena: 29.99 zł

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 3-4 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48- zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Przyjaciele Boga
Przyjaciele Boga
Św. Josemaria Escriva
24.99
Orzech na ambonie cz. I
Orzech na ambonie cz. I
Ks. Stanisław Orzechowski, ks. Aleksander Radecki
33.99
Kup tego byka
Kup tego byka
Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski
24.99
Orzech na ambonie cz. II
Orzech na ambonie cz. II
Ks. Stanisław Orzechowski, ks. Aleksander Radecki
33.99
Kazanie espresso. Krótkie, mocne, stawia na nogi. Rok A
Kazanie espresso. Krótkie, mocne, stawia na nogi. Rok B
 Pełny opis książki Prostytutka idzie do nieba:

Ile razy pomyślałeś sobie, że jesteś lepszym człowiekiem od innych? A może uważasz się za świętszego niż jesteś? Ale czy tak jest na pewno? Czy dobrym i prawym życiem zyskujesz pierwszeństwo w drodze do Nieba?

Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego.

Mt 21,31b

Dlaczego Ewangelia jest tak kontrowersyjna? Dlaczego Jezus bardziej cenił celników i nierządnice niż “porządnych” ludzi? Czy jest to zachęta do grzeszenia? Dlaczego tak ciężko jest zrozumieć sens ewangelicznych słów?

Możesz teraz znaleźć odpowiedzi na te pytania! Przed Tobą książka o bardzo kontrowersyjnym tytule “Prostytutka idzie do nieba”.

Tytuł tej książki to tytuł jednego z kazań rekolekcjonisty, pedagoga i pisarza - ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskigo. Są i inne: "Czy mamy się bać Apokalipsy?", "Bóg chce, byśmy byli Kimś a nie bublem", "Przyjdź, Panie Jezu, ale jeszcze nie dzisiaj!", "Bóg nie trzyma rąk w kieszeniach", "Boga prawdopodobnie nie ma. Nie martw się i ciesz się życiem". W sumie 57 kazań i konferencji.

Niniejsze kazania nie są gotowcami na ambonę. Służą one raczej do czytania, inspiracji i ożywienia osobistej wiary. Gdyby czytając te teksty, próbować znaleźć w nich myśl przewodnią, to byłaby to konieczność budowania z Bogiem osobistej więzi, odrzucenia pozorów i pustego rytualizmu.

Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski wygłosił te kazania w czasie swojej posługi w Mławie i Płocku. Długie lata znajdowały się one na blogu http://funawi.pl i tam zyskiwały pierwszych czytelników. Obecnie doczekały się wydania książkowego.

Sięgnij po książkę ks. Maciejewskiego, zaczerpnij inspirację i ożyw swoją wiarę!

Czytam, analizuję, zagłębiam się w każde słowo. Tematyka kazań jest w każdym z nas. Bo mamy jak każdy człowiek wiele ułomności. Ale kazania księdza dopingują do głębokiego zamyślenia nad swoimi słabościami, czynami, słowami i do poprawy naszego serca i naszej świadomości. Dziękuję księdzu serdecznie tym bardziej, iż kazania słyszałam na własne uszy w naszej Farze.

Jaga
Słowa ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego są jak górski potok, zawsze czyste, świeże, orzeźwiające, dające życie. Można je czytać w nieskończoność i nigdy się nie znudzą, bo są z głębi serca i przeniknięte światłem Ewangelii.

ks. Czesław Walentowicz

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl.
Zamów tę książkę teraz!Oprawa: miękka
Liczba stron: 247
Wydawnictwo: Natan
Wydanie: Lublin 2012
ISBN: 978-83-63875-01-5Opinie naszych Klientów o książce Prostytutka idzie do nieba:

5 gwiazdki Wstrząsające
Michał Moś
Książka wstrząsająca. Już od samego tytułu, w którym jest niewiarygodne wprost zdanie, oznajmujące o tym, że prostytutka, czyli nierządnica, rozpustnica, rodzaj jawnogrzesznicy, idzie do nieba.


4 gwiazdki Do Nieba
Michał Popek
Uważam że książka jest dobrze napisana i zwraca uwagę na podstawowe kwestie dotyczące wiary, religii i relacji człowieka do Boga. Dla Boga nie ma człowieka przegranego bo kocha każdego wystarczy się do Niego zwrócić jak do swojego Ojca o przebaczenie a przyjmie każdego z nas z otwartymi ramionami bo jesteśmy Jego dziećmi. Każdy zasługuje na niebo i każdy do nieba może iść, wszystko zależy od nas samych.


4 gwiazdki
Jadwiga
Ciekawe spojrzenie. Podoba mi się ten styl. Dziekuję


5 gwiazdki Znakomita
Waldemar Szmurło
Bardzo dobra. Polecam.


5 gwiazdki polecam
Teresa Ziółkowska
Książka jest bardzo dobra, Polecam. Mamy zbyt mało czasu na czytanie słabych książek więc czytajmy tylko te dobre i ta do tych dobrych należy.


4 gwiazdki Ciekawe
Andrzej Radziszoaski
Podejscie do tematu bardzo ciekawe. Tytuł oczywiście trche \"pod publikę\" - ale przecież musi jakos zareklamować książkę.


4 gwiazdki Warto, polecam
Maria Marcinowicz
Jest Słowo ponad każde inne słowo, to Słowo Boga, żywe, skuteczne, przygotowujące do każdego dobrego czynu. Większość rekolekcji jest wyprowadzona z doświadczenia , rozważenia tekstu właśnie Tego Słowa. Są także postawieniem konkretnych pytań, związanych z tekstem Biblii, skierowanymi do każdego. Przypominają one, że Jego Słowo jest do wprowadzania w czyn, jest zwierciadłem do przeglądania siebie samego. Konkrety do refleksyjnego wzięcia. Język współczesny, żywy - bardzo polecam.


5 gwiazdki bardzo dobre kazania
Dorota Czermańska
Witam Polecam książkę, która jest zbiorem kazań ks Maciejewskiego. Ks Maciejewski obdarzony jest łaską tłumaczenia trudnych i często niezrozumiałych fragmentów Pisma Św. w sposób który trafia prosto do serca czyniąc teks jasnym i zrozumiałym. Lekkość z jaką dokonuje to na piśmie powoduje myślenie, że to jest takie oczywiste, że właśnie o to chodziło! Ale czy zawsze mamy możliwość tak myśleć słuchając kazań? Dlatego warto i już!


5 gwiazdki Superlatyw
Ks. Bogdan
Bardzo dobra pozycjapolecam


5 gwiazdki :)
Angelika P.
Kupiłam skuszona kontrowersyjnym tytułem głównie dlatego, że prostytutki to grupa z którą często mam do czynienia. I cóż, oczywistym jest, że okładka i tytuł to nic więcej jak chwyt marketingowy, tzn na ten konkretny temat czy inny równie \"trudny\" i niepopularny znajdziemy bardzo mało wypowiedz, dosłownie kilka linijek. Ale jeśli ktoś dokonuje zakupu licząc na fajny, przystępnie napisany i mądry zbiór kazań to z pewnością nie będzie rozczarowany. Zalety: autor bardzo zręcznie posługuje się słowem, potrafi ciekawie zobrazować czytelnikowi dane zagadnienie i sprawić, że spojrzy na znaną rzecz z zupełnie innej perspektywy. W środku mnóstwo mądrych spostrzeżeń i przykładów - jest nad czym się zatrzymać i pomyśleć, treść zostaje przy czytelniku jeszcze na długo po zaprzestaniu czytania. Naprawdę świetnie się tę książę czyta i mimo, że spodziewałam się czegoś innego to z zakupu jestem bardzo zadowolona, bo \"omyłkowo\" odkryłam fajną pozycje i poczytnego autora:)


5 gwiazdki Polecam każdemu
A. Bielarska
Książka jest napisana prostym bardzo obrazowym językiem, kazania są cenną wskazówką do życia. Po przeczytaniu książki uświadomiłam sobie \"jakość mojej wiary\", ile rzeczy załatwiam \"po skrócie\" - czyli dopasowuję wiarę do moich potrzeb ile treści znam pobieżnie, bez analizy. A przy tym książka jest naładowana bardzo pozytywnymi treściami, ksiądz pisze, że ciągle coś nie tak robimy w naszym życiu, ale wydaje mi się że do każdej uwagi jest opisany konkretny sposób poprawy naszych czynów, bardzo cenne wskazówki i jakieś takie pozytywne emocje w treści. Książkę przeczytał mój syn (gimnazjalista pełen energii i buntu do całego świata) i skomentował ją : Super książka - chciałbym poznać tego księdza. Przeczytała także fragmenty moja mama i od razu podała mi listę komu powinnam ja pożyczyć.


5 gwiazdki pastwisko
Barbara Marzec
Ta książka to syte i treściwe pastwisko Słowa Bożego. Wracam do niej często, zwłaszcza, gdy wracam głodna z niedzielnej mszy w moim parafialnym kościele. Ewangelia w niej zawarta jest tu zawsze Dobrą Nowiną, co sprawia , że zachwyca Bogiem i podprowadza do Niego. Dziękuję Autorowi i proszę o więcej.


5 gwiazdki NIECH BĘDZIE WIĘCEJ TAKICH PUBLIKACJI
Marcin Cegliński
- Niesamowita książka - tytuł prowokujący ( właśnie takie miał przeznaczenie ) - kazania super - chciałbym mieć takiego księdza w parafii - nie udawaj kogoś innego niż jesteś, nie wywyższaj się, zdejmij maskę przeproś Boga i zacznij mu ufać sam nic nie jesteś w stanie zrobić


5 gwiazdki Niezwykle ciekawa książka
Magdalena Dąbrowska
Kupując tą książkę miałam mieszane uczucia. Czy kazania mogą być ciekawe? Zachęcił mnie jednak tytuł tej książki. I mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Kazania poruszające ważne aspekty życia, napisane ciekawym językiem, zrozumiałe dla każdego. Można sobie zrobić dobry rachunek sumienia. Książka według mnie warta przeczytania.


5 gwiazdki polecam
bardzo serdecznie polecam!


5 gwiazdki polecam
Marta
Ks. Maciejewski napisał bardzo mądre kazania. Dają dużo do myślenia. Napisane współczesnym językiem. Nic, tylko czytać m:)


5 gwiazdki Warto przeczytać
Wojciech Jaroń
Nie napisałem opinii od razu po zakupie książki, gdyż jest to pozycja, której nie czyta się jak gazety, ani jak powieści. Każdy rozdział - rozważanie, to osobny tekst, nad ktorym potrzebna jest chwila refleksji. Rozważania napisane bardzo przystępnie i w łatwy sposób poruszające wyobraźnię oraz trafiające do przekonania. Czytając ją nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że powinni ją wziąć do ręki przede wszystkim... księża. Po co? Może też dla własnego rozwoju duchowego, ale przede wszystkim po to, aby nauczyć się głosić Słowo Boże. Gdy porównuję treść książki z dowolną homilią u mnie w parafii, robi mi się smutno, a przecież tak niewiele trzeba. Sporo myśli zawartych w książce pozostanie we mnie na dłużej, mam nadzieję, że rzucone Słowo przyniesie owoc.


5 gwiazdki Doskonała książka, doskonałego autora
Adrian Wnuk
\"Prostytutka idzie do nieba\" to bardzo ciekawa pozycja na tynku wydawniczym. Jest to kolejna świetna książka ks. Maciejewskiego. Publikacja daje bardzo wiele do myślenia, a zawarte w niej treści doskonale pasują do sytuacji człowieka w obecnym świecie. Uważam, że to jedna z ciekawszych pozycji na rynku wydawniczym ostatnich lat. Może być również świetną wskazówką dla kapłanów na jakie problemy szczególnie zwrócić uwagę w szybko zmieniającym się świecie.


5 gwiazdki Świetna lektura
Katarzyna Breza-Chwalisz
Współczesne nurtujące tematy przedstawione w lekkiej i łatwo przyswajalnej formie. Kazania czyta się jednym tchem. Gorąco polecam!


5 gwiazdki super prezent
Anna Schroeder
Książka jest fantastycznym prezentem.. zakupiłam z okazji urodzin ..ale na Wielki Czwartek \"jak znalazł\"!!!! Pełne pomysłów i zaskakujących wątków kazania ks. Zbyszka warto poczytać nawet do poduszki. polecam.


5 gwiazdki Dobra książka
Jarek Szczebiak
Dobra książka, zwiera wiele ciekawych kazań które dają do myślenia. Polecam


4 gwiazdki ciekawość
Małgorzata G
Książkę kupiłam z ciekawości i z powodu kontrowersyjnego tytułu. Okazało się , że to zbiór kazań. Do tej pory czytałam kazania ks. Pawlukiewicza , ale te są równie dobre. Inne w stylu , ale o to chodzi ile ludzi tyle spojrzeń na ten sam temat - chrześcijaństwo , grzech , ludzkie słabości itd. Myśli zawarte w książce są trafne , często łatwe do zapamiętania i posłużenia się nimi w rozmowie , warte dyskusji i zadumaniu nad nimi .


5 gwiazdki Prostytutka idzie do nieba
imie i nazwisko poszło na pastwisko (był całkiem blisko...)
No więc jest w drodze :-) A my z nią koleżanko i kolego Tam jest szansa dla każdego... Szalony Ksiądz co kocha prostytutki i nie pije wódki więcej takich co jelenia wybudzą z uśpienia sumienia I powiedzieś musze niech czytają nawet faryzeusze :-) Jurek ogórek


5 gwiazdki
Aganieszka
Ciekawe kazania, dowiedziałam się wiele ciekawych i nieznanych mi rzeczy. Brawo dla autora. Polecam


5 gwiazdki polecam
Krzysztof Krajewski
witam wszystkich i serdecznie polecam tą książkę jest NIESAMOWITA !!!! Krzysiek Krajewski www.krzysztofkrajewski.pl


5 gwiazdki
Lucyna Lisicka
Kupuję książki z myślą o konkretnych osobach, które Bóg mi wyraźnie postawi na drodze i zmobilizuje do tzw. coachingu bożego. Tytuł jest prowokujący do wczytania się. Opinia od czytającego:\" bardzo ciężko dowiedzieć się, że jest się nieurodzajnym drzewem figowym pomimo tylu swoich talentów\" Wydaje mi się, ze Bóg przez nią podziałał, ponieważ ta osoba wykazała dalszą inicjatywę w dalszej drodze. Sama przeczytałam część i przekazałam. Moja opinia: bardzo konkretny, bezpośredni i celny przekaz, ale dla osób na początkowej drodze życia duchowego. Najwidoczniej zadziałała idealnie, bo wydała owoc i mam ją już z powrotem, może dla kogoś następnego. Najlepiej działa książka, którą wybiera Duch Św.


5 gwiazdki Prostytutka idzie do nieba
michał jaskuła
krótko - The Best!!!! :) Pozdrawiam


5 gwiazdki pozytywna
Dorota Samociuk
Jestem w trakcie czytania, jest to jak najbardziej w moim stylu. Poruszająca i zmuszająca do refleksji rozwija i zaskakuje spojrzeniem na życie. Polecam wszystkim tym, którzy są przy Jezusie i żyją dla realizacji jego planu. Pozdrawiam i gratuluję


5 gwiazdki
werginia
zdecydowanie polecam książkę. która skłania do refleksji nad własnym życiem, nad własnym postępowaniem. kazania ks. Maciejewskiego urzekaja głębią treści


5 gwiazdki Ciekawa książka
Monika Malinowska
Choć przeczytałam dopiero kilka kazań ks. Maciejewskiego to mogę stwierdzić, że warto było kupić tę książkę. Kazania ks. Maciejewskiego są krótkie i na temat, ale dany temat ujmowany jest w inny sposób niż zazwyczaj. Jego słowa dają do myślenia. Najlepiej czytać sobie po jednym kazaniu i \"przetrawić\". Polecam :-)


5 gwiazdki Właściwe podejście
Zbyszek M
Poza przyciągającą okładką książka posiada bardzo mądrze i czasami dowcipnie napisaną treść. Bardzo polecam ją każdemu kto chce powiększyć wiedzę na temat naszej wiary katolickiej i zasad zachowania katolika.


5 gwiazdki Warto przeczytć i pomyślec
kazimiera
Dobra ksiązka. Zresztą bardzo lubię słuchać, czytać wszystko co wychodzi z pod pióra Księdza


5 gwiazdki Rewelacyjne kazania!
Justyna
Bardzo polecam przeczytanie i może bardziej rozważanie kazań ks. Maciejewskiego. Dotyczą one różnych fragmentów Ewangelii, wygłoszone są z powodu różnych okazji czy świąt. Jest w nich to wszystko, co najbardziej lubię w kazaniach. Ks. Maciejewski jak chirurg rozkłada na czynniki pierwsze dany fragment Ewangelii, bardzo prosto wyjaśnia, co on oznacza, a przede wszystkim wyciąga z niego naukę dla nas, do naszego praktycznego życia. Nie są to więc wzniosłe, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością kazania. Pytania, które zadaje ks. Maciejewski, wwiercają się jak śruby prosto w serce, nieraz powodują szok, stawiają w prawdzie, sprawiają, że często przy ich czytaniu zatrzymywałam się i zastanawiałam, jak się to ma do mojego życia. Dzięki temu kazania te mają szansę być dla nas impulsem do zmiany naszego życia. I tak właśnie dzieje się w moim życiu...

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Książki dotarły już 25 maja, z czego się bardzo cieszę. Już wcześniej miałam okazję do ich przeczytania. Chciałam by znalazły sie w mojej domowej biblioteczce. Jeśli chodzi o Księgarnię, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, dbałością o każdego klienta. Również zakładka sprawiła mi ogromną radość i przydała sie w powtórnym czytaniu lektury.Jestem przekonana, że jeszcze wielokrotnie skorzystam z oferty Waszej Księgarni.

Dziękuję za zainteresowanie, pozdrawiam całą Księgarnię,
Klaudia Cieślik


Witam serdecznie!

Dziękuję za szybko dostarczone zamówienie i jakże sympatyczny list. Bardzo cenne jest to, że troszczycie się o swoich klientów. Na pewno będę miała wiele radości i pożytku po przeczytaniu książek, tak jak miałam je po lekturze wcześniejszych zamówionych u was pozycji.

Z wyrazami szacunku,
Anna Brambor

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl