Razem czy osobno?

Razem czy osobno?
Zajrzyj do książki
Cena rynkowa:14.70 zł
Nasza cena: 14.99 zł

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 4-5 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48- zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Miłość czy MIŁOŚĆ? Czyli sztuka chodzenia ze sobą
Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz
21.99
Granice w relacjach małżeńskich
Granice w relacjach małżeńskich
Henry Cloud, John Townsend
28.99 21.74
Sztuka uwodzenia własnej żony
Sztuka uwodzenia własnej żony
Margaret Hardisty
24.99 18.74
Warto naprawić małżeństwo
Warto naprawić małżeństwo
Jacek Pulikowski
23.99
Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
Miłości trzeba się uczyć
Miłości trzeba się uczyć
Walter Trobisch
6.99
 Pełny opis książki Razem czy osobno?:

Znakomita książka poruszająca temat wspólnego zamieszkania przed ślubem par żyjących w tak zwanych "wolnych związkach".

Nie jestem skończonym naiwniakiem. Zdaję sobie jako realista sprawę, że książki tej nie przeczytają najbardziej jej potrzebujący: czyli ci niefrasobliwie żyjący w wolnych związkach i nie podejmujący trudu refleksji nad własnym życiem i przyszłością. Wierzę jednak, że sięgną po nią ludzie dobrej woli, którzy utwierdzą się w słusznych przekonaniach, znajdą nowe argumenty, by pomagać zagubionym. Czasem są to znajomi, koledzy, bliscy, a nawet rodzone dzieci.

Książka szczególnie przydatna może być dla rodziców, wychowawców, katechetów i kapłanów zatroskanych o los wychowanków. Mogą z niej również skorzystać osoby, nie mające sprecyzowanych poglądów i wreszcie ci błądzący, lecz mający wątpliwości, którzy zachowali jeszcze zdolność zdroworozsądkowego myślenia. Książka jest napisana z pozycji osoby wierzącej, lecz z powodzeniem może z niej skorzystać każdy o otwartym umyśle, któremu obowiązująca poprawność polityczna nie odebrała zdolności krytycznego i logicznego myślenia /Jacek Pulikowski/.

Jacek Pulikowski jest szczęśliwym mężem Jadwigi (od 34 lat) i ojcem Marii, Jana i Urszuli. Od wielu lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. Jest wspólnie z przyjaciółmi założycielem i wieloletnim Prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej. Przez dwie kadencje był świeckim audytorem Rady do spraw Rodziny Episkopatu Polski. Autor poczytnych książek (19) i artykułów w licznych czasopismach katolickich oraz uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne (miłość, czystość, płciowość, ojcostwo, rodzicielstwo). Wszystkie jego książki wielokrotnie wznawiano w wielotysięcznych nakładach i przetłumaczono na języki obce (rosyjski, łotewski). Nagrodzony nagrodą wydawców katolickich Feniks za kilka książek w serii: Jak wygrać... Popularny mówca spotykający się z młodzieżą, narzeczonymi, małżeństwami, nauczycielami, kapłanami i... teściami.

Zawodowo: docent dr inż. Jacek Pulikowski jest nauczycielem akademickim na uczelni technicznej - Politechnice Poznańskiej. Ponadto prowadzi zajęcia na Podyplomowym Studium Rodziny na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Zamów tę książkę teraz!Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Misjonarzy Krwi Chrystusa - Pomoc
Wydanie: Częstochowa 2010
ISBN: 978-83-7256-948-6Opinie naszych Klientów o książce Razem czy osobno?:

5 gwiazdki Bardzo dobra
Małgorzata Gatlik
Wszystko przebiegło pomyślnie, lektura ciekawa i tania.


4 gwiazdki pozytywna
Lena
Książka dość trudna, gdyż w obecnych czasach wielu z nas bardzo trudno jest żyć dokładnie zgodnie z dekalogiem. Niemniej jednak pozwala uświadomić sobie wiele rzeczy i myślę, że bardziej krytycznie spojrzeć na pewne zachowania, które mogłyby do tej pory wydawać się \'normalne\', bez szkody dla innych. Na pewno skłania do refleksji.


5 gwiazdki A jednak osobno
Robert Pawlowicz
Ksiazka o tym czy warto mieszkac ze soba przed slubem czy tez nie. Daje duzo do myslenia.


5 gwiazdki Ważne informacje
Maciej
Ta książka jest warta polecenia. Zawiera ważne informacje dla młodego człowieka. Pomaga mu budować właściwe relacje z drugą osobą.


4 gwiazdki Ciekawa, ale szukałam czegoś mocniejszego.
Małgorzata
Zachwycona jedną z książek p. Pulikowskiego, postanowiłam sięgnąć po kolejne. Miałam nadzieję, że ta będzie na tyle dobra, że będę mogła ją polecać wielu osobom chcącym zdecydować się na mieszkanie bez ślubu. Autor pisze, że zdaje sobie sprawę z tego, że tej książki nie przeczytają Ci, którzy najbardziej tego potrzebują, ale moim zdaniem nawet jeśli sięgnęliby po tę pozycję, to i tak, w wielu przypadkach, nie przyniosłoby spodziewanego efektu. Obracając się m.in. w różnorodnym środowisku studenckim, spotykałam na swej drodze mnóstwo par, które mieszkały ze sobą, bądź się do tego kroku szykowały, pożądały takiego obrotu spraw etc. i słuchając ich, poznając ich sposób myślenia, stwierdzam, że ta książka jest może nawet nie tyle za słaba, co zbyt wyraźnie wypływają z niej co chwilę niezwykle wyraziste poglądy autora. Teoretycznie można powiedzieć, że to świetnie i brawa dla p. Pulikowskiego, ale te poglądy są nawet niezwykle wyraźnie widoczne przy argumentacji, dlaczego warto zamieszkać przed ślubem! (a takie poglądy sprawiają, że ci ludzie się zamykają w sobie, przestają rozważać logiczność przedstawianych argumentów i dalej utwierdzają samych siebie, że ich nowoczesne poglądy są też niezwykle mądre) Wiem, że p. Pulikowski spotykał się sam z różnymi argumentami i te właśnie przedstawił w książce, ale i ja stykając się z różnorodnymi poglądami, stwierdzam, że przynajmniej część, zostałaby zupełnie inaczej napisana przez osoby chcące mieszkać razem. Nie mówiąc już o tym, że moim zdaniem pewnych nawet zabrakło. Także uważam, że ta książka jest po prostu dobra. Dla niewierzących/wahających się, trwających uparcie w poglądzie, że mieszkanie razem to najmądrzejsza życiowa decyzja - za słaba, zbyt mało przekonująca, ale dla osób wierzących, patrzących na tę kwestię z innej perspektywy, rozumiejących konsekwencje takiego kroku - w pewnych aspektach bardzo pomocna, pomagająca utwierdzić się w swoich przekonaniach. Stanowi więc doskonałe wyjście do rozmowy i dyskusji. Ale będę jeszcze szukać dalej innych pozycji dotyczących tego tematu.


5 gwiazdki Warta przeczytania
Ada
Bardzo mądra książka (jak wszystkie pana Jacka), bardzo fajnie napisana, lekko się ją czyta, a jednocześnie skłania do refleksji. POLECAM WSZYSTKIM PAROM!


5 gwiazdki
Monia
Książka bardzo dobra. Polecam:)


5 gwiazdki Mocna pomoc dla młodych i starych
Maria Staszewska
Polecam tę książkę tym ,którzy mają pełno argumentów za \"osobno\" i chcą naprawdę z miłością ratować dusze swej ukochanej córki/syna i zięcia/synowej.Nie ma w tej lekturze żadnego \"straszenia\" są tylko dowody dlaczego \"razem\" niekoniecznie jest lepiej niż \"osobno\".Czyta się tę pozycję w jeden wieczór jeśli nie masz czasu zrób to np zamiast bezsensownego gapienia się w tv.Polecam zwłaszcza rodzicom sponsorującym swoim pociechom wspólne mieszkanie \"na czas studiów\".


5 gwiazdki Razme czy osobno ?- pytanie na czasie
Tomasz Zieliński
Tytuł książki jest dosyć istotnym i trafnym pytaniem w tych czasach. Razem czy osobno ? W dzisiejszym świecie przyjął się taki model postępowania, że zamieszkanie razem przed ślubem jest niczym złym i podobno przynosi korzyści.Moim zdaniem jest to jak lizanie lizaka przez szybę- żadna z tego przyjemność a prawdziwy sens i szczęście ucieka. Ciesze się, że są ludzie którzy twardo idą pod prąd dzisiejszym "nowoczesnym trendom". Książka warta poświęcenia czasu i przeczytania oraz polecenia znajomym:))


3 gwiazdki Mogło być lepiej
Ola
II rozdział książki jest istotny i gdyby został przez autora rozbudowany i poparty przykładami, byłby dobrą książką. Rozdziały I i III powtarzają się i nie wnoszą nic konkretnego. Książka jak dla mnie mało przekonująca.

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Jacek Pulikowski:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Jestem bardzo zadowolona z otrzymanych książek, którymi się właśnie delektujemy razem z Przyjaciółką. Dziękuję również za miły i funkcjonalny prezencik jakim jest zakładka do książek oraz troska o klienta. Współpraca z Państwa Księgarnią jest prawdziwą przyjemnością. Myślę, ze będę częściej zaglądać na tę stronę, aby śledzić nowości.

Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam,
Edyta Więch


Wiele razy robiąc zakupy w internecie, nie spotkałam się z tak miłą, profesjonalną obsługą. Gdzie na każde moje zapytanie, otrzymywałam szybką odpowiedź. Jestem bardzo mile zaskoczona. I bardzo zadowolona z zakupów. Księgarnia posiada ładny i wygodny interface. Łatwo dotrzeć do źródła, na którym nam zależy i wyszukać konkretną pozycję. Wygodny system płatności również bardzo ułatwił mi zakupy. Przesyłka dotarła cała i zdrowa. W dodatku w ten wymarzony dzień - kiedy mój mężczyzna miał imieniny. W związku z czym prezent był idealnie na czas. Dziękuję uprzejmie! :)) A co wybrałam? Między innymi dwie pozycje - "Dzikie serce" i "Urzekająca", które polecam wszystkim parom. Najbardziej niesamowita po zakupach była chwila, kiedy otworzyłam przesyłkę. Książki były super nowiutkie - nie tak, jak w niektórych księgarniach, czytane przez dziesiątki czy setki osób. Pachnące "świeżo wydrukowanym textem" zachęcały do czytania. To niewątpliwa zaleta. Dziękuję raz jeszcze, również za zakładkę, która jest super praktyczna. Będziemy ją sobie wyrywać nawzajem, bo dzielić się nią jest trudno. :))

Pozdrawiam ciepło i raz jeszcze DZIĘKUJĘ! :)),
Katarzyna Ptak

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl