Z rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicach

Z rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicach
Zajrzyj do książki

Ta książka ma wyczerpany nakład, więc jest niedostępna w sprzedaży.
Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca
Kochać i wymagać
Kochać i wymagać
ks. Marek Dziewiecki
24.99
Dzikie stwory. Sztuka wychowania chłopców
Dzikie stwory. Sztuka wychowania chłopców
Stephen James, David Thomas
39.99
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły [miękka oprawa]
Od urwisa do bohatera
Od urwisa do bohatera
Ks. Marek Dziewiecki
24.99
Niesforne księżniczki. Sztuka wychowania dziewczynek
Niesforne księżniczki. Sztuka wychowania dziewczynek
Melissa Trevathan, Sissy Goff
29.99
 Pełny opis książki Z rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicach:

Niejednokrotnie zdarzało mi się na rekolekcjach dla rodzin spowiadać jakiegoś mężczyznę, a potem jego żonę. I okazywali się oni bardzo porządnymi ludźmi. Następnego dnia spowiadałem ich już prawie dorosłe dzieci. I oni też byli ludźmi prawymi i szlachetnymi. Rodzice byli porządni, dzieci były porządne, a mimo to w domu nierzadko panowała wojna.

Jako ksiądz nie posiadam własnej rodziny, ale będąc duszpasterzem, mam tę możliwość, by szczerze rozmawiać i z rodzicami, i z ich dziećmi. Często poznaję ich punkty widzenia, odczucia, a nawet tajemnice, o których wzajemnie nie mają pojęcia. I dlatego pisząc tę książkę sklejoną niejako z dwóch książeczek, chciałem, aby dzieci poznały punkt widzenia rodziców, a rodzice spojrzenie dzieci. Chciałem, aby rodzice przeczytali to, co piszę do ich dzieci, zaś dzieci to, co piszę dla ich rodziców. I w głębi serca bardzo bym chciał, gdyby po przeczytaniu tej książki tu i ówdzie ucichły gromy wrogich słów.

Kiedyś, przedstawiając tę książkę młodzieży, powiedziałem: "Szczególnie zachęcam do jej lektury tych, którzy z rodzicami mają relacje, delikatnie mówiąc, raczej napięte". Po mszy przyszedł do zakrystii chłopak z kolczykiem w uchu i z włosami prawie do pasa. Westchnął głęboko i powiedział: "Niech mi ksiądz da taką jedną książkę dla tych prześladowanych...".


Oprawa: miękka
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Liberton
Wydanie: Warszawa 1996
ISBN: 83-900896-5-3Opinie naszych Klientów o książce Z rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicach:

5 gwiazdki Polecam
Katarzyna
Kupiłam książkę z myślą o córce w okresie dojrzewania, choć niewątpliwie rodzice również powinni ją przeczytać. Książkę oceniam bardzo pozytywnie, zarówno dla nastolatków jak i rodziców. Polecam


5 gwiazdki Z rodzicami spoojnie o..młodzieży.zmłodzieżą spokojnie o ...rodzicach
Sylwia Ptaszek
szczególnie polecam dla rodziców


4 gwiazdki polecam
Joanna
Czytając tę książkę, ugruntowałam sobie wiedze i spostrzeżenia księdza Pawlukiewicza, jakie nie raz słyszałam podczas różnych spotkań, rekolekcji, homilii, audycji radiowych czy wypowiedzi znalezionych w internecie. Warto sobie przypominać to, co niby każdy z nas wie, ale nie chce na co dzień tym żyć. Podsunęłam książkę (\"połowę dla młodzieży\") mojemu zbuntowanemu nastolatkowi, który powiedział mi szczerze, że najważniejsze jest na końcu. Czy się zmienił? Nie. Czy coś zrozumiał - może, ale wiem na pewno. W jego głowie rozpoczął się proces dostrzegania tego, że nie jestem jego wrogiem, nawet wtedy, gdy od niego wymagam czegoś, na co nie ma ochoty!


5 gwiazdki
Małgorzata Przybyłek
Autor wyjaśnia różnice pokoleniowe w bardzo przystępny sposób. Polecam rodzicom nastolatków.


5 gwiazdki Rewelacja
Janina Puchalik
Książka \"Z rodzicami ...\" to mój drugi egzemplarz, który zakupiłam w swoim życiu. Pierwszy po prostu się zużył, częste czytanie i pożyczanie znajomym. Niech to będzie moją rekomendacją tej publikacji.


5 gwiazdki poradnik dla każdego
Marlena Godlewska
Książka dla rodziców i młodzieży. Dzięki niej jedni poznają lepiej drugich i od razu wszystkim żyje się lżej.Warto przeczytać dla własnego dobra ;-)


4 gwiazdki O Rodzino!!!
Magda Procajło
Pomimo nieciekawej okładki książka napisana bardzo przystępnym językiem. Traktuje o tym co najważniejsze w życiu rodziny. Podzielona na połowę, częściowo zwraca się do rodziców a częściowo do młodych. Polecam przeczytać obie szczególnie jeśli ktoś tak jak ja znajduje się na pograniczu tych dwóch światów czyli dopiero co był dzieckiem swoich rodziców a zaczyna życie w swojej rodzinie Po przeczytaniu zamierzam przekazać 15- letniej siostrze:)


5 gwiazdki Ksiażka
Ewa Breguła
Warto przeczytać ,problemy są jasno przedstawione.Książka jest dla rodziców i dla nastolatków.


5 gwiazdki polecam
K.W
Książka ks. Pawlukiewicza \"Z rodzicami spokojnie o ...młodzieży .....\" adresowana jest do rodzin, którzy pragną wychować swoje pociechy na ludzi mądrych, otwartych na Boże miłosierdzie, pokazuje jak zrozumieć niektóre dla nas trudne wybory naszych starszych pociech. Jest zawarty w tej książce aspekt bardziej psychologiczny, mówiący że czym skorupka za młodu nasiąknie tym... . Świetna książka, prosto napisana świetnie dociera do słuchacza czy czytelnika. Polecam


5 gwiazdki
Jeżeli masz nastolatka w domu, koniecznie przeczytaj i zachęć swoją pociechę. Na pewno pomoże wam, lepiej się nawzajem zrozumieć. Bardzo polecam.


5 gwiazdki
Wiola P.
bardzo polecam!!!!!!


5 gwiazdki
wiola p.
jak przy pierwszych recenzjach..gorąco polecam


5 gwiazdki
Anna
Przeczytałam wszystkie książki ks. Pawlukiewicza oprócz: \"Po co bierzmowanie?\" i \"Aleksander Fedorowicz po prostu ksiądz\" i wszystkie z czystym sumieniem serdecznie polecam.


5 gwiazdki
Monia
Super polecam !


5 gwiazdki bardzo pozytywna
Edyta Kaczorowska
Książka rewelacyjna. Znajomi pożyczają i polecają następnym. Bardzo życiowe podejście. Wiele wspaniałych przykładów z życia


5 gwiazdki Polecam
Michał Filipiak
Wspaniała książka, mądra, pouczająca. Polecam.


5 gwiazdki Naprawdę warto!
urszula drąg
Jeśli chcecie się coś dowiedzieć o sobie jako rodzicach i o swoich dzieciach jak oni nas odbierają to warto przeczytać tą książkę!Polecam!


5 gwiazdki polecam wszystkim rodzicom
gosia
książkę przeczytałam jednym tchem,pozwoliła mi zauważyć wiele błędów jakie popełniałam względem dzieci,ciekawe wskazówki,uwagi,czyta się lekko i przyjemnie.


5 gwiazdki realia
Ewa S.
Polecam młodym i starym. Pozwala reflektować w rzeczywistości, a nie w alienacji. Potrzeba jednak być uczciwym wobec siebie i innych.


5 gwiazdki
Anna Szok
Chyba nigdy nie zdawałam sobie sprawy ile poświęcenia, serca, czasu, trosk...ofiarowali rodzice mnie i mojemu rodzeństwu...Po przeczytaniu tej książki potrafię innym okiem spojrzeć na to co się dzieje w moich relacjach z rodzicami:) Ps. Mama również chętnie ją przeczytała:)


5 gwiazdki czytanie na glos
Karolina Wisniewska
to co mnie cieszy najmocniej to, że córka najpierw pochłonęla swoja czesc... po czym "moją" czesc przeczytala mi na glos. ks. Piotr pokazał, że tematy trudne można przerabiac i na wesoło i ze zrozumieniem dla obu strony. Polecam gorąco rodzicom nastolatków. Myślę ze do ksiązki bedziemy jeszcze wracać ... nie raz :)


5 gwiazdki Z rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicach
Beata G.
Serdecznie polecam tę książkę wszystkim rodzicom dorastających dzieci. Ks. Pawlukiewicz pisze w bardzo prosty sposób o problemach, które nam wydają się nie do przejścia. Problemy pokazane są również oczami młodzieży, moja córka była również zachwycona książką


5 gwiazdki Rewelacja!!!
Joanna
Świetna książeczka! Bardzo pomocna w relacjach rodzice-dzieci. Język księdza Pawlukiewicza jak zwykle trafny dla każdej grupy. Pośmiałam się, popłakałam i zadumałam. Można z niej wyciągnąc wiele nauki. Tego się nie da opowiedziec, to trzeba przeczytac. POLECAM wszystkim rodzicom i młodzieży.


5 gwiazdki Świetna i wartościowa
Ta książka autorstwa ks.Pawlukiewicza jest wspaniała naprawdę potrafi zmienić nastawienie młodych i zbuntowanych ludzi do rodziców.A myślę że i rodzice mogą zobaczyć w innym świetle swoje dorastające pociechy:) Polecam świetna książka na prawdę warto przeczytać!!:)

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Ks. Piotr Pawlukiewicz:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Jak zwykle jestem zadowolona ze zrealizowanego zamówienia. Książki zamówione wszystkie otrzymałam. Lektury o tej tematyce nie są dostępne w moim rodzinnym mieście,więc o tyle Księgarnia jest atrakcyjniejsza. A kupowanie i czytanie książek jest moją słabością... :-) Ale to są rzeczy, doktórych wracasię często wielokrotnie w ciągu krótkiego czasu i życia. Dziękuję, że jesteście.

Pozdrawiam serdecznie i gorąco!,
Ania Laskowska


Przesyła oczywiscie dotarła, wszystko jest w najlepszym porządku. Bardzo mi się podoba pomysł internetowej ksiegarni, ponieważ jesteśmy z meżem zabiegani jak pewnie większosc ludzi w dzisiejszych czasach i bardzo czesto nigdzie nie możemy zdążyc do sklepu, czy ksiegarni tu możemy kupić książki właściwie zawsze. Ważne jest również to, że możemy się wstepnie zapoznać z lekturą i wybrać to co nas najbardziej interesuje. Co do ksiażek jesteśmy w trakcie lektury.

Pozdrawiam,
Anna Zasada-Wyrzykowska

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl