Frank Peretti

O autorze:

(ur. 1951), znany amerykański pisarz, piszący w nurcie tzw. fantatstyki chrzecijańskiej, autor bestsellerów.

Urodził się w Kanadzie, dorastał w USA, w Seattle i Washington. Od dzieciństwa zdradzał szczególny talent do opowiadania historii oraz muzyki. Grał na banjo. Po ukończeniu szkoły średniej przyłączył się do lokalnego zespołu muzycznego. Studiował anglistykę z elementami scenopisarstwa i filmu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Po studiach do 1983 wspierał swojego ojca w pełnieniu obowiązków pastora.

Podejmował różne prace, m.in. w 1985 pracował w lokalnej fabryce nart. W tym samym czasie napisał i opublikował książkę przygodową dla dzieci “Gardziel smoka” (The Door in the Dragon's Throat, 1994), rok później “This Present Darkness” – do dziś najbardziej popularną z jego powieści.

Po sukcesie pierwszych dwóch powieści, w latach 90. w całości poświęcił się już pracy pisarskiej, wydał m.in: “Prophet” (1992), “The Oath” (1995, 1996 nagorda Gold Medallion Book w kategorii “Najlepsza Fikcja”) i “The Visitation” (1999 – 19. miejsce na liście bestsellerów “New York Times”, 2006 – adaptacja filmowa).

Po 2000 napisał również trzy książki niefikcjonalne, w których skupił się na problemie przemocy: “No More Victimes” (2000), “No More Bullies” (2003). W autobiograficznej “The Wounded Spirit” (2000), odwołując się do własnych doświadczeń z dzieciństwa, opisał problem społecznego wykluczenia i piętnowania emocjonalnego dzieci.

Jest współautorem skierowanego do nastolatków Projektu Veritas, w ramach którego napisał dwie powieści fantasy: “Hangman's Curse” (2001) oraz “Nightmare Academy” (2002) oraz serii książek dla dzieci – “The Cooper Kids Adventures Series”.

Peretti jest autorem 19 książek różnych rozmiarów, które skierowane są zarówno do młodych odbiorców, jak i do dorosłych. Wszystkie odniosły duży sukces wydawniczy, a niektóre z nich doczekały się również adaptacji filmowej bądź teatralnej (”Tilly”, 2002; “Hangman's Curse”, 2004, "Nawiedzenie" (The Visitation, 2006), "Dom. Droga do ucieczki jest w tobie" (House, 2008).

Peretti został okrzyknięty najbardziej intrygującym i poczytnym amerykańskim pisarzem w Ameryce, chrześcijańskim Stephenem Kingiem. Prywatnie, wraz z żoną Barbarą, prowadzi bardzo spokojny tryb życia na farmie w Idaho.Książki w naszej ofercie, których autorem jest Frank Peretti:
Nawiedzenie Nawiedzenie
Frank Peretti
Spokojne amerykańskie miasteczko Antiochia w stanie Washington staje się nagle bramą dla zjawisk nadprzyrodzonych. Mają tam miejsce spotkania z aniołami, ludzie doświadczają apokaliptycznych wizji, pojawiają się łzy na krucyfiksach. A potem tajemniczo zjawia się samozwańczy prorok ze zdumiewającym przesłaniem....
[Nakład wyczerpany]
Dom. Droga ucieczki jest w tobie Dom. Droga ucieczki jest w tobie
Frank Peretti, Ted Dekker
Jack i Stephanie przemierzają swoim mustangiem jedną z pustych dróg Alabamy. Ich podróż przerywa tajemniczy wypadek. Nie pozostaje im nic innego, jak tylko pieszo udać się w poszukiwaniu pomocy. Zapada zmrok. Za kolejnym zakrętem trafiają na niewielki szyld: ZAJAZD PRZYDROŻNY...
[Nakład wyczerpany]
Przysięga Przysięga
Frank Peretti
Coś złowrogiego zaczyna dziać się w Hyde River, górniczym miasteczku w górach na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Coś złego czai się w ciemności, atakując bez ostrzeżenia, odbierając życie z zimną krwią....
[Nakład wyczerpany]
Potwór Potwór
Frank Peretti
Po raz kolejny Frank Peretti sięga po klimat małego amerykańskiego miasteczka, położonego niedaleko lasu, w którym skrywa się tytułowy "Potwór"....
[Nakład wyczerpany]


Inni ciekawi autorzy:

Katalog książek:

Rozwój osobisty Rodzina Rozwój duchowy Dobra rozrywka Promocja wiedzy
Wyzwania współczesności
Literatura piękna

Autorzy:

Bestsellery:

1. Cenniejsza niż perły
Gary Thomas
6. Skandal miłosierdzia
Bp Grzegorz Ryś


100% satysfakcji
albo zwrócimy Ci pieniądze

Dostawa gratis
lub za jedyne 7,99 zł


Oferujemy różne formy płatności

Zobacz opinie naszych Klientów

Zakładka magnetyczna

Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl