Fynn

O autorze:

właśc. Sydney “Sid” George Hopkins (ur. 1919 w Londynie, zm. 1999 w Somerset), angielski pisarz.

Na początku lat 30. mieszkał w dzielnicy East End w Londynie. Otrzymał stypendium w Cooper’s Company College. Szkołę opuścił w wieku 15 lat, aby zacząć pracę w rosyjskim przedsiębiorstwie paliwowym. Chciał zostać chemikiem. Ze względu na wypadek (upadek ze skarpy i zapadnięcie w śpiączkę), marzenia jego się nie spełniły. Trafił pod opiekę doktora George’a Lywarda, prowadzącego ośrodek terapeutyczny Finchden Manor w hrabstwie Kent (1939–1970). Wkrótce dołączył do jego kadry.

W 1961 poznał swoją przyszłą żonę Jill. Związek ten stał się dla niego silną motywacją do pokonania swojej powypadkowej niepełnosprawności. Nowożeńcy przeprowadzili się do Somerset, gdzie Sid studiował matematykę oraz zarabiał na życie programowaniem komputerów.

Miał liczne talenty, m.in. grał na fortepianie (zarówno muzykę rozrywkową, jak i ambitne utwory Chopina). Pod koniec życia dużo chorował, ale nie blokowało to jego twórczej pracy.

Spod jego pióra wyszedł cykl opowieści o małej bohaterce, Annie: "Halo, Pan Bóg? Tu Anna..." (Mister God, This is Anna, 1974), "Anna i Czarny Rycerz" (Anna and The Bkack Knight, 1990) oraz "Notatki Anny" (Anna’s Book). We wszystkich czytelnik spotyka się z ciekawą świata dziewczynką, która wszędzie dostrzega obecność Boga: w płatkach śniegu, w kwiatach, w deszczu, w poezji. Myśli dziewczynki są bardzo ciekawe i tajemnicze, a jednocześnie łatwe w odbiorze. Zostały przytoczone niejako w oryginalnej wersji, z zachowaniem kształtu stylistycznego i ortograficznego tekstu, będącego odzwierciedleniem stylu wypowiedzi dziecka.Książki w naszej ofercie, których autorem jest Fynn:
Halo, Pan Bóg? Tu Anna... Halo, Pan Bóg? Tu Anna...
Fynn
Pełna uroku opowieść starego, genialnego samouka z robotniczej dzielnicy Londynu o spotkaniu z małą Anną, dzieckiem niezwykłym, niesłychanie wrażliwym. Autor i bohaterka wspólnie poszukują w świecie prawd o "panu Bogu" i wspólnie je odnajdują, opowiadając o tym własnym, niekonwencjonalnym językiem...
[Nakład wyczerpany]
Notatki Anny Notatki Anny
Fynn
Po raz kolejny spotykamy się z Anną. Jest to jednak spotkanie inne niż dotychczasowe, bo bezpośrednie....
[Książka tymczasowo niedostępna]
Anna i Czarny Rycerz Anna i Czarny Rycerz
Fynn
Kłopot ze wspomnieniami polega na tym , że są one nieprawdziwe. Chodzi po prostu o to, że jest ich tak wiele do zapisania. Zapisanie wszystkiego, co zdarzyło mi się przez ostatnich licho wie ile lat, zajęłoby dziesięć albo i więcej razy tyle czasu niż ten, w którym się to działo. Ale przecież nie trzeba zapisywać tego, co było nieprzyjemne, lecz jedynie to, co było miłe...
[Nakład wyczerpany]


Inni ciekawi autorzy:

Katalog książek:

Rozwój osobisty Rodzina Rozwój duchowy Dobra rozrywka Promocja wiedzy
Wyzwania współczesności
Literatura piękna

Autorzy:

Bestsellery:

1. Cenniejsza niż perły
Gary Thomas
6. Skandal miłosierdzia
Bp Grzegorz Ryś


100% satysfakcji
albo zwrócimy Ci pieniądze

Dostawa gratis
lub za jedyne 7,99 zł


Oferujemy różne formy płatności

Zobacz opinie naszych Klientów

Zakładka magnetyczna

Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl