Jean Raspail

O autorze:

(ur. 1925 w w Chemillé-sur-Dême), francuski pisarz, podróżnik, zwolennik systemu monarchistycznego.

Syn przedsiębiorcy fabrycznego. W młodości uczęszczał do prywatnych szkół katolickich: szkoły Saint Jean de Passy w Paryżu, Instytutu Sainte Marie d'Antony oraz Szkoły Roches in Verneuil-sur-Avre.

Przez 20 lat dużo podróżował po świecie, zbierając informacje na temat zagrożonych przez rozwój cywilizacyjny populacji. W latach 1950–1952 przewodniczył samochodowej wyprawie Ziemia Ognista–Alaska, a w 1954 francuskiej ekspedycji badawczej do kraju Inków.

W 1981 jego powieść “Ja, Antoine z Tounens, król Patagonii” (Moi, Antoine de Tounens, roi de Patagonie) została wyróżniona literacką nagrodą Akademii Francuskiej Grand Prix du Roman.

Tradycyjny katolicki światopogląd autora stanowi silną inspirację dla jego twórczości, w której pokazuje zazwyczaj upadek systemu komunistycznego i liberalizmu oraz reaktywację katolickiej monarchii.

Raspail jest monarchistą. Uważa, że obecny system rządów, eliminując króla, odrzucił Boga, zepchnął Go na margines życia osobistego obywateli. Według pisarza, bycie w dzisiejszej rzeczywistości rojalistą, to nie tyle dążenie do ustanowienia króla, ile sprzeciwianie się dechrystianizacji współczesnego świata. To także konkretna dyspozycja moralna oraz szacunek dla ciągłości tradycji Francji, będącej niegdyś ostoją katolicyzmu. Rojalistyczne poglądy pisarza są także formą obrony arystokratyzmu, będącego niejako sprzeciwem wobec zatracania się indywidualności jednostek w masie społecznej.

Od wielu lat organizuje we Francji obchody upamiętniające śmierć króla Ludwika XVI, które skupiają konserwatywną cześć społeczeństwa.

W swojej twórczości dotyka przede wszystkim wątków związanych z historią swego kraju. Jego książki charakteryzują się zaskakującą i przewrotną fabułą oraz pointą, która skłania do refleksji nad kwestiami, które dotąd wydawały się proste i oczywiste.

Wśród nich na uwagę zasługują m.in. takie tytuły jak: “Pierścień rybaka” (L'Anneau du pêcheur, 1995), “Siedmiu jeźdźców” (Sept cavaliers quittèrent la ville au crépuscule par la porte de l'Ouest qui n'était plus gardée, 1993), “Obóz świętych” (Le Camp des saints, 1973), “Sire” (Sire, 1990) czy “Król zza morza” (Le Roi au-delà de la mer, 2000).Książki w naszej ofercie, których autorem jest Jean Raspail:
Pierścień Rybaka Pierścień Rybaka
Jean Raspail
Dlaczego pewnego dnia tajne służby watykańskie zaczynają wnikliwie badać "dossier Benedykta" oraz średniowieczną legendę o "Księżycowym Papieżu", znaną tylko mnichom z pewnego francuskiego klasztoru?...
[Nakład wyczerpany]
Sire Sire
Jean Raspail
Nowa powieść autora Pierścienia rybaka przenosi czytelnika w świat współczesnych rycerzy Okrągłego Stołu. Akcja rozgrywa się u progu XXI wieku, kiedy na pozór nikt już nie traktuje poważnie idei monarchii, a pomysł osadzenia na tronie potomka dawnych królów wydaje się równie egzotyczny, co śmieszny. W rzeczywistości jednak nie wszyscy tak uważają...
[Książka tymczasowo niedostępna]
Obóz świętych Obóz świętych
Jean Raspail
Autor 40 lat temu przewidział wydarzenia w Europie, które dzieją się na naszych oczach. Książka odważna. Niesamowicie wizjonerska i prorocza. Aż do bólu niepoprawna politycznie...
[Książka tymczasowo niedostępna]
Siedmiu jeźdźców Siedmiu jeźdźców
Jean Raspail
Nowa, mroczna powieść autora takich bestsellerów jak „Obóz świętych”, „Pierścień rybaka”, „Król Patagonii”, „Sire" i "Król zza morza”. Wielbiciele prozy Jeana Raspaila odnajdują w niej znane tematy: zagłady cywilizacji, świty nowego barbarzyństwa, wierności ginącym wartościom....
[Nakład wyczerpany]
Król zza morza Król zza morza
Jean Raspail
Kim jest ów tajemniczy król? Czy przywrócenie monarchii jest możliwe? Czy demokracja jest najlepszą i ostateczną formą rządów? I jakich środków użyje republika, by powstrzymać władcę "równoległego królestwa"? Czy znów sięgnie po gilotynę?...
[Nakład wyczerpany]


Inni ciekawi autorzy:

Katalog książek:

Rozwój osobisty Rodzina Rozwój duchowy Dobra rozrywka Promocja wiedzy
Wyzwania współczesności
Literatura piękna

Autorzy:

Bestsellery:

1. Cenniejsza niż perły
Gary Thomas
5. Skandal miłosierdzia
Bp Grzegorz Ryś


100% satysfakcji
albo zwrócimy Ci pieniądze

Dostawa gratis
lub za jedyne 7,99 zł


Oferujemy różne formy płatności

Zobacz opinie naszych Klientów

Zakładka magnetyczna

Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl